A XXI. század követelményeinek megfelelő, a Hévízi-tó adottságaira épülő, a gyógyítást és a rekreációt ötvöző szolgáltatásokat nyújtó tófürdő egységenként ütemezhető korszerűsítése, kapcsolatrendszerének, kiszolgáló tereinek fejlesztése az üzemeltethetőség, a biztonság, az akadálymentesítés, az átlátható közlekedés, megközelítés és a pihenőterek követelményeinek biztosításával.
A Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház, mint Ajánlatkérő uniós értékhatárt elérő, nyílt, titkos tervpályázati eljárást lefolytatását kezdeményezte az „Tervpályázat a Tófürdő továbbfejlesztésére -Hévíz III.” tárgyában. Az eljárás az Európai Unió hivatalos lapjában (TED) 2016. január 5-én, 2016/ S002-002067 szám alatt közzétett pályázati kiírással indult. Ezzel párhuzamosan az Ajánlatkérő a Magyar Építész Kamara honlapján is meghirdette az eljárást, valamint annak anyagait ingyenes, előzetes regisztrációt követően elektronikusan elérhetővé tette. A pályázatok benyújtásának határideje 2016. március 7. 23:59 perc volt.
Az Ajánlatkérő a tervezési terület minél jobb megismerését elősegítendő, 2016. január 12-én 10:00 órakor helyszíni bejárást tartott. A bejárásról készült emlékeztetőt az Ajánlatkérő kiegészítő tájékoztatás formájában 2016. január 18-án valamennyi regisztrált pályázó részére megküldte, valamint a Magyar Építész Kamara honlapján is elérhetővé tette.
Az Ajánlatkérő a nagy érdeklődésre való tekintettel az ajánlattételi határidőt egy alkalommal meghosszabbította. Erről 2016. február 3-án, 2016/S 023-036720 szám alatt hirdetményt tett közzé Európai Unió hivatalos lapjában. A módosított benyújtási határidő 2016. március 21. 23:59 perc lett.
A pályázók tisztázó kérdéseket tettek fel a pályázati kiírással és a pályázati dokumentációval kapcsolatban, amelyre az ajánlattevő a válaszokat 2016. február 10-én kiegészítő tájékoztatás formájában küldte meg az addig regisztrált valamennyi pályázóknak, valamint egyidejűleg a válaszokat a Magyar Építész Kamara honlapján is elérhetővé tette.
Az Ajánlatkérő országosan és regionálisan is elismert építész szakértőkből álló Bírálóbizottságot kért fel a pályaművek elbírálására, amelyben az orvosszakmai, környezetvédelmi és gazdasági szempontok érvényesülését a kórház által delegált közreműködő szakértők biztosították. A Bírálóbizottság összetétele az alábbiak szerint alakult:
A bizottság szavazásra nem jogosult, közreműködő szakértői:
Környezetvédelme alapítvány),
A pályázatok benyújtásának határideje 2016. március 21. 23:59 volt. Eddig a határidőig 4 db tervpályázat került benyújtásra (mindegyik állapota, címzése, illetve csomagolása megfelelő volt), amelyet a Bírálóbizottság 2016. március 29-én 10:00 órakor bontott fel.
A tó és közvetlen környezetének komplex vizsgálatát a beérkezett pályázatok közül egy pályamű végezte el maradéktalanul, amit a Bírálóbizottság a kiírás szempontjainak megfelelőnek értékelt.
A Bírálóbizottság a pályázatot eredményesnek minősítette. A beérkezett és értékelhető pályaművek kis száma miatt azonban úgy döntött, hogy a teljes rendelkezésre álló díjalapot nem osztja ki. A díjazott terven kívül – amelynek a kiírás szerinti legmagasabb összeget javasolta – a többi pályaművet nem tartotta sem díjazásra, sem megvételre érdemesnek.
A Bíráló Bizottság I. díjban és 2 millió Ft + ÁFA díjazásban részesítette a III/1. sorszámú pályaművet.
Tartalmilag a legrészletesebb, minden kérdésre választ ad. A javasolt fejlesztések erősítik a tó gyógyító jellegét. Komplex szemléletet képvisel, a tó távlati fejlesztésére választ ad.
Ragszáma: PC00037501538
Szerzői: Czigány István
Szakági tervezők: Buzogány Ferenc, Gémes Miklós Ottó, Dittrich Ernő, dr. Szilágyi Ferenc, dr. Pomogyi Piroska, dr. Boromisza Zsombor, Laczkó Mária, Gyarmati Krisztina, dr. Ódry Péter
Munkatárs: Czigány Kató
A Bíráló Bizottság az alábbi terveket sem díjazásban, sem megvételben nem részesítette: