A FRAME PUBLISHERS legismertebb kiadványa a FRAME magazin, mely a világ legismertebb publikációjává vált a design és az enteriőr témakörében. Ezen felül az építészettel foglalkozó MARK és a művészetekkel és vizuális kultúrával foglalkozó Elphant magazin is a kiadóhoz tartozik. A portfóliójuk továbbá, több téma specifikus könyv kiadására is kiterjed, melyek fő célja, hogy egy egy adott téma kiemelkedő alakjai és alkotásait szólítsa meg és mutassa be. Ilyen könyv például a Night Fever is, mely a design tekintetében is legjelentősebb és kiemelkedő teljesítményt nyújtó vendéglátóhelyeit mutatja be.
Csak úgy mint az előző megjelenések, ez a könyv is elengedhetetlen irodalom azok számára, akik figyelemmel szeretnék kísérni a szakma kiemelkedő résztvevőit és lépést tartanának a legfrissebb trendekkel. Az 560 oldalas könyv mélyen beleássa magát a világ legjobb vendéglátó egységeinek design koncepciójába és egyúttal bepillantást nyújt az alkotók egyedi látásmódjának részleteibe.
A bijou bároktól és kis éttermektől a több emeletes klubbokon át a luxus hotelekig, a kiadvány három fő részre bontja a világ legjobbjait; “drink”, “eat”, “sleep”. Több mint 130, az elmúlt három évben kialakított enteriőr található a könyvben, melyeket olyan neves designer stúdiók terveztek mint az Estudio Campana, Marcel Wanders studio, Ministry of Design és a Position kollektíva.
A teljesség igényével a kiadvány összegyűjti a tervezőket és az összes megjelenített bár, étterem és hotel pontos címét és elérhetőségét.
ZONA, mint az első magyar
Habár a budapesti étterem, bár és klub design is hatalmas fordulatot vett az elmúlt néhány évben, sorra nyitnak a romkocsmák árnyékából kitörő, a nemzetközi szintéren is helytálló vendéglátóhelyek, még soha nem jelent meg magyar egység a Night Fever kiadásában.
A ZONA BUDAPEST az első hazai étterem, mely abban a komoly elismerésben részesült, hogy megjelenhetett a könyvben. Mindezt a kimagasló konyhai teljesítményének és az utolsó részletekig átgondolt design koncepciójának köszönheti, mely tökéletesen kapcsolja össze az ételeket és az enteriőrt.
Az alapötlet
Baldaszti Péter és tulajdonostársa, Kovács Máté saját elképzeléseik mentén alakították ki a ZONA koncepcióját. Az volt az alapvetésük, hogy a saját területükön legjobb dolgokat kapcsolják össze, mint amilyen Huszár Krisztián konyhája, a Position tervezőcsapat (Kertész Attila, Simonfalvi Bence, Kálóczy Zoltán) belsőépítészeti megoldásai, vagy a város egyik legjobb lokációja, a Lánchíd utca. Ezek mind támogatják, erősítik egymást.
Dizájn és berendezés
A dizájn a tér- és tárgytervezéssel, valamint vizuális kommunikációval foglalkozó stúdió, a POSITION Kollektíva munkája, akik elsősorban a letisztultságot, a spontaneitást és a funkcionalitást akarták láttatni a térben. Az enteriőr meghatározó elemei az 1950-es éveket felelevenítő robosztus fabútorok, melyek a neves brit dizájner, Tom Dixon és a Wild Spirit művei. Az italfal egyedi, melegen hengerelt acéllemezekből készült, a sajátos hangulatú lámpák pedig a Szarvasi lámpagyár által gyártott, szőlőszemekre emlékeztető retró gömbök, melyeket egy magyar mester látott el egyedi rézfoglalatokkal.
Forrás: sajtóközlemény