Egy város fejlődése során megfigyelhető, hogy rendre fel-feltűnik egy-egy régió, egy többé-kevésbé jól körülhatárolható körzet, negyed, ahol a változás, az átalakulás koncentráltan, dinamikusan nyer teret. Így a körzet egésze értékelődik fel, s ennek jól látható jeleként az ingatlanberuházások sora követi egymást. A város egy ilyen, dinamikusan fejlődő körzetében, a városképben is fontos helyen, a gyűrűs-sugaras városszerkezet egyik metszéspontjában, a Hungária körút-Kerepesi út sarkán, a Stadionok metróállomás közvetlen közelében épült fel az Aréna Corner irodaház. Az 'A' kategóriás irodakomplexumban a három, egymáshoz csatlakozó irodaszárny nyolc szinten tartalmaz mintegy 24000 m2 irodaterületet és 3 800 m2 kereskedelmi területet. Az egyes szárnyak mérete 9000–10000 m2, a legnagyobb egybefüggő irodaterület 4400 m2. Az épület alatti háromszintes, 389 parkolóhelyes mélygarázson túl további közel 1200 P+R parkoló áll rendelkezésre az épület közvetlen közelében. Ugyanakkor az irodaház igen jó tömegközlekedési kapcsolatokkal bír.
A helyszín adottságai mindig meghatározóak egy épület tervezésénél, szerkesztésénél. A városból kifelé vezető, sugárirányú Kerepesi út mentén az épülettömegek hosszanti irányban, a Hungária körút gyűrűje menti tömegek a főútra haránt állnak, a főutak találkozása felé magasodva, mintegy a városszerkezeti szituációt építészeti tömegekbe átírva. Az irodaház egyes, különböző szintszámú kubusai egymást átmetsződő, egymásba fonódó szövetet, térrácsot hoznak létre. E térrács kialakulásánál nemcsak a létrehozott tömegek, hanem az általuk közrezárt, változatos légtérarányú, négy, illetve három oldalról határolt terek is fontos szerepet kapnak. Egy ilyen térből nyílik az épület főbejárata és az ahhoz kapcsolódó, az épületegyüttest feltáró térsor.
Az épülettömegek határoló szerkezetei karakteresen eltérőek. A bütüfalak és az őket összekötő felső párkányok kővel burkolt folytatólagos szalagja tömör felületekkel, erőt, anyagszerűséget mutat. Ennek kontrasztjaként az általuk közrezárt felületek könnyedebb anyagokkal, fém-üveg szerkezetekkel jelennek meg. A kő matt felületét kontrapontozza az üveg tükröződése. A kőfelület jellegében, a természetes kő tónusváltásain túl egyszínű. Az üvegfelület színes sávokkal tagolt.
Az üvegfelületek szerkesztése önálló feladat volt: minden egyes felületet úgy terveztek meg, hogy az alapfelületet tagoló, kétfajta színű vízszintes és a függőleges sávok az adott felületen önmagukban és a többiekkel létrehozott interferenciában is egyensúlyt mutassanak, ugyanakkor változatos, játékos struktúrát hozzanak létre.
A sok irányból jól látszó homlokzat tervezésénél a Lukács és Vikár Építészstúdió tervezői fontosnak vélték, hogy a szemközt elhelyezkedő Papp László Sportaréna "méltó párját” teremtsék meg. Természetesen nem külső formai jegyek átvételéről van szó. A homlokzatot két különböző karakterű anyag alkotja, ahol a természetes, egyszínű kő matt felületét a többszínű, színes sávokkal tagolt üveg ellensúlyozza. A különleges üvegfelület a természetes fény hatására napszakról napszakra változtatja jellegét és az egyedi megvilágításnak köszönhetően éjszaka egészen más, külön megjelenést mutat.