Közélet, hírek

Átadták a 2017-es Prima Primissima Díjakat

2017.12.04. 09:10

Tíz kategóriában 15. alkalommal vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. Magyar építészet és építőművészet kategóriában Farkas Gábor építész kapta a díjat. 

A Prima Primissima Díj tíz kategóriájának díjazottjai: Farkas Gábor építész; Vicsek Tamás fizikus; Baló György szerkesztő, műsorvezető; Birkás Ákos festőművész; Hámori Veronika nyugalmazott iskolaigazgató; Fábiánné Rozsnyói Katalin kajak-kenu mesteredző; Kányádi Sándor költő, író, műfordító; Bálint György kertészmérnök; Eötvös Péter zeneszerző, karmester; Enyedi Ildikó filmrendező, forgatókönyvíró. A Közönségdíjat a Hazajáró - honismereti magazinműsornak ítélték a szavazók.

 

 

Dr. Farkas Gábor DLA építész

Farkas Gábor 1944-ben született Kiskunfélegyházán, hét éves kora óta él Kecskeméten. Az építészettel 14 éves korában jegyezte el magát, amikor a Szegedi Építőipari Technikumba került. A Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán 1967-ben diplomázott, diplomatervének témájául a Kecskeméti Művésztelep bővítését választotta. Szakmai pályafutását ösztöndíjasként, a kivitelező építőiparban, a BÁCSÉP-nél kezdte, és az általa felfejlesztett tervező részleg vezetőjeként itt tervezte az első nagyobb volumenű épületeit. A jelentősebb építészeti feladatok vonzásának hatására 1975-ben került a BÁCSTERV-hez, ahol az első jelentős feladata a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság szélházának a megtervezéséért Ybl Miklós-díjat kapott. 1990 óta saját tervező irodájának műkötetése mellett 1992 óta Cegléd és Dabas városok főépítésze. Építészi munkássága főként Kecskeméthez és Bács-Kiskun megyéhez kötődik, de alkotásait megtalálhatjuk az ország más területein is. Országosan ismert és elismert építész, akit a sajátosan kecskemétinek nevezett ÉPÍTÉSZETI ISKOLA egyik megteremtőjének tartanak, egyéninek, karakteresnek tekinthető munkássága révén.

Prima Primissima kisfilm Dr. Farkas Gábor DLA építészről itt.

 

 

Forrás: MTI