A Lázár János vezette tárca Építési és Közlekedési Minisztériumként működhet a jövőben, átvéve a megszűnő Technológiai és Ipari Minisztériumtól a közlekedési szakterület felügyeletét.
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn nyújtotta be azt a törvénymódosító javaslatot a minisztériumok felsorolásáról, amelyből kiderül, hogy a jövőben megváltozhat az Építési és Beruházási Minisztérium neve és feladatköre is. Az Országgyűlés kivételes eljárásban tárgyalhatja a javaslatot, és kedden már szavazhat is róla, írja cikkében a Telex.
A benyújtott javaslat szerint két új minisztérium áll fel a jövőben, az Energiaügyi Minisztérium és a Gazdaságfejlesztési Minisztérium, utóbbi a Miniszterelnöki Kabinetirodából válik ki január elsejétől. Fontos változás a kormányzati struktúrában, hogy
a májusban megalakult Építési és Beruházási Minisztériumot átnevezik Építési és Közlekedési Minisztériumra,
miután Lázár János tárcája kapta meg a közlekedési területet a Palkovics László vezette Technológiai és Ipari Minisztériumtól. Mint ismert, Palkovics a közelmúltban lemondott, a minisztériumot pedig megszüntették.
A javaslatban írtak alapján az eddigi 11 helyett 12 minisztérium lesz: Agrárminisztérium, Belügyminisztérium, Energiaügyi Minisztérium, Építési és Közlekedési Minisztérium, Gazdaságfejlesztési Minisztérium, Honvédelmi Minisztérium, Igazságügyi Minisztérium, Kulturális és Innovációs Minisztérium, Külgazdasági és Külügyminisztérium, Miniszterelnöki Kabinetiroda, Miniszterelnökség és Pénzügyminisztérium.
Vitézy Dávid, az egykori Technológiai és Ipari Minisztérium közlekedési államtitkára (korábban az Építési és Beruházási Minisztériumba olvasztott Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója) közösségi oldalán osztott meg bejegyzést a változásokról. Mint írta, eddigi közlekedési államtitkári feladatai véget érnek, a közlekedési szakterület felügyelete az új feladatmegosztás szerint Lázár János minisztériumához kerül át.