Technológia

Az innováció motorja - Fakro

2017.04.06. 14:54

A folyamatos megújulás, energiahatékonyság és ökológia a FAKRO számára fontos trendek. A leginkább tetőtéri ablakairól ismert cég a Construma 'A' pavilonjában mutatja be legújabb termékeit, köztük a DXW járható felülvilágító ablakot is, amelyet most minden érdeklődő kipróbálhat.

Fa-alu homlokzati nyílászárókkal új utakon a tavalyi sikeres év után a FAKRO

"Az idei év az építőipar szempontjából ígéretesen indult, az épületek építése csoport 32,8%-kal bővült, a FAKRO hazai teljesítménye az első negyedévben ezt is túlszárnyalta." – foglalta össze az évindító adatokat Kovách László, a FAKRO Magyarország Kft. ügyvezetője. Az épületek építésére kötött szerződések majd háromszorosára nőttek a Statisztikai Hivatal adatai alapján, és a most nyíló 36. Construma Építőipari Szakkiállítás is zsúfolásig telt kiállítókkal és látogatókkal idén, mindez bizakodásra adhat okot az ügyvezető szerint. Ezt a pozitív képet árnyékolhatja be a szakemberhiány, amely bizonyos fokig a FAKRO ügyfeleit is elérte. "Van olyan, családi házak és társasházak kivitelezésével foglalkozó 60 fős partnercégünk, akik januárban már csak 2018-ra tudtak munkát vállalni." – érzékeltette a helyzetet Kovách László.





Folyamatosan változnak a jogszabályok, változnak az építészeti trendek, változik az életmódunk és ez a hármas hatással van a cég piaci jelenlétére, viselkedésére is. Jacek Kulpa, a világpiacon második legnagyobb tetőablak és padlásfeljáró lépcső gyártó FAKRO központi kereskedelmi vezetője kiemelte, hogy az Európa 2020 stratégia (az energia felhasználás 20%-a megújuló energiaforrás, üvegházhatású gázok kibocsátása szintén 20% és az energiahatékonyság is 20% - a szerk.) összhangban van a véghasználók igényeivel az energiahatékony termékek iránt. A passzívházakba is alkalmas Uablak=0,58W/m2K értékű FTT U8 Thermo tetőtéri ablak mellé most a piacra kerül az új generációs, extra hőszigetelő LTK Energy padláslépcső, amelyet kifejezetten alacsony energiafelhasználású épületekbe fejlesztettek, ahol lényeges szempont a hőveszteség minimalizálása. Az idei évre megújul a FAKRO felnyíló-billenő tetőablaka, az FPP-V preSelect is, akár 45°-ig nyitható ablakszárnnyal. Az idei év újdonsága a Bluetooth kapcsolat segítségével okostelefonnal vezérelhető PTP-V billenő műanyag tetőtéri ablak is, amely fokozottan párás helyiségbe ajánlott, a motor segítségével 24 cm-re nyitható.




A változó építészeti trendekhez - pl. a manapság oly gyakori lapostetős otthonokhoz - igazodik a FAKRO felülvilágító ablak családja is: a DXW járható felülvilágító ablak akár egy akrobata mutatványokat végrehajtó biciklist is elbír. Emellett mind az otthonokban, mind az irodaházakban jellemző a nagy üvegfelületek használata is, hiszen életünk nagyrészét belső terekben töltjük. A koncentrációhoz, a számunkra megfelelő komfort eléréséhez a FAKRO termékei szintén jó választás lehetnek. 

"Idén új területet hódítunk meg. Korábban már a FAKRO kutatás-fejlesztési osztályán dolgozó száznál több mérnök kimozdult a tetőablak tervezés komfortzónájából, és akár napelemmel automatizáltan működtethető, utólagosan felszerelhető homlokzati hővédő rolót hoztak létre. Most prémium kategóriájú fa-alumínium bukó-toló és emelő-toló erkélyajtó és homlokzati nyílászáró rendszert alkottak meg InnoView néven." – jelentette be az újdonságot Slawomir Gawlik, a FAKRO csoport központi marketingvezetője. Az emelő-toló erkélyajtók teljes szerkezete elérheti a 12 méter szélességet és 2,8 méter magasságot. Az innovatív megoldásoknak három- és négyrétegű üvegezésnek köszönhetően kimagasló hőszigetelési jellemzőkkel rendelkeznek. Az ablakok belső faszerkezete fenyő, tölgy vagy meranti alapanyagból készül és felülete 32 féle színből választható, csakúgy, mint a külső alumínium borítás. Az InnoView ablakokat egyedileg, méret alapján állítják elő a FAKRO központi gyárában, Lengyelországban.

A tavalyi sikeres év után a FAKRO magyarországi csapata erősíteni kívánja szerepét azon hazai építőanyag gyártók között, akik felelősnek érzik magukat a környezetükért, így idén a Várépítő pályázat keretei között gyermekintézmények számára ajánlottak fel tetőtéri ablakokat, amelyeket a cég munkatársai társadalmi munkában fognak beépíteni.