A reptér magán viseli a nemzetközi stúdió, kísérleti, hagyományokkal szakító megközelítésmódjának jegyeit, a kortárs belső pedig felülemelkedik a repterekkel kapcsolatban kialakult üresség és személytelenség érzeten.
Az azeri vendégszeretetetből merített Red Dot díjas dizájn, egy térré kapcsolja össze az összes, utasok által használt részt, speciális, egyedileg gyártott fából készült „gubókat” magába foglalva, melyek megérkezés és a felfedezés érzetét adják, valamint a találkozás és visszavonulás lehetőségét nyújtják.
A narratív és szokatlan formák alkalmazása jól mutatja az iroda egyedi megközelítésmódját a tervezési folyamatokban. Több mint egy évtized óta a stúdió abból nyeri elismertségét, hogy nagy képzelőerővel, emberközpontúan közelíti meg a dizájn kérdését, olyan tereket teremtve ezzel, melyek szilárdan gyökereznek a kulturális, szociális és földrajzi narratívákban, mégis váratlan, és gondolatébresztő élményekkel gazdagítva ezzel a lakókat és az épületek látogatóit.
A Heydar Aliyev reptérnél az egyedi bútorzat és világítási rendszer szakít a légikikötők tipikus képével, olyan tapinthatóan természetesen anyagokat használva, mint a fa, a kő és a textíliák, gyengédséged és melegséged sugározva. A „gubók” - változatos méretben és változatos funkciókkal, úgy mint kávézó, vagy egyéb árusító hely és más szolgálatások – a művészet és építészet összetartásának jegyében jöttek létre, megteremtve ezzel egy hivogató, és érdekes teret, egy hatalmas közlekedési csomópontban, megváltoztatva ezzel a repterekkel kapcsolatos elvárásainkat.
Szintén az Autoban tervezte és rendezte be a négy elegánsan kialakítani kívánt „Salam Lounge”-ot, amelyek a Business Class utasai számára készültek, a legjobb vendéglátó szakértelmét nyújtva ezzel a prémium utasoknak.
A megnyitott reptéren 65.000 négyzetméteren várják az első évre tervezett több mint 6 millió utast, akik megtapasztalhatják az elgondolkodtató, funkcionálisan elrendezett, ugyanakkor emlékezetes kapuját az országnak és a tágabb kaukázusi régiónak.