Viszonyítási pont, Új Belgrád – 44°48'N 20°24'E
Rendszer-sziget 39 és a jól működő egységek szövete
Pályázatunkban kettős cél elérésének módszerére teszünk javaslatot. Egyrészt arra, hogy a kiírás 39-es tömbjében (Block 39) több ütemben elhelyezésre kerülő funkciók a megvalósulás minden fázisában kiegyensúlyozott, a lehető legnagyobb mértékben önálló, optimálisan működő rendszerként funkcionáljanak. Másrészt, hogy az így létrehozott rendszer-sziget mintául szolgáljon, viszonyítási pontja legyen a környező blokkok megelevenítési stratégiáinak – így hozva rend-szerű mozgásba a helyszín, Új Belgrád (New Belgrade) legnagyobb potenciálját, a befejezetlenül / nyitva hagyott ritka léptékű tervet.
Az előnnyé váltható területen-kívüliség
Valaha a senki földje volt, cordon sanitaire Nyugat és Kelet között. Most központ lehetne, ha a területen – a nagy üzlet és a kisszerű politika könyörtelenül szisztematikus, de minden rendszer nélküli beáramlása, az entrópikus fejlesztés helyett – az átprogramozásra a léptékkel arányos elhatározás és terv születik.
Átprogramozás
Az Athéni Charta szellemében megépített rendszert (a későbbi kiegészítésekkel, beleértve a 39-es tömbre tervezett új funkciót is) módszerünkben hardver jellegű elemként határozzuk meg, amihez az aktuális jól-működés céljának megfelelő szoftver jellegű programokat rendelünk. Az animátorként, processzorként működő 39-es blokk mintájára az Új Belgrádi együttes bármely mező-egységében (Block) megindulhat a kidolgozott protokoll szerinti frissítés.
Janesch Péter, 2010
Janesch Péter közleménye
A szakmai nyilvánosság számára tájékoztatásul: 2011. március 31-én - a Magyar Építész Kamara Tagfelvételi és Tagsági Ügyek Szabályzata III. 3.2.1. c) pontja szerint, 2011. április 30-i hatállyal – a kamarai tagságomról lemondtam.
Janesch Péter
Hivatkozások:
Janesch Péter