Kifordítom, befordítom...
A néphagyomány szerint az ingnek, gatyának három élete volt a paraszti világban: hordták színével, majd ha nagyon foltos, pecsétes lett: hordták kifordítva, végül elvitték a kékfestőhöz, aki új ruhát varázsolt belőle...
A BONABO táska alapkoncepciója a 2012. évi Gombold Újra pályázatra fogalmazódott meg: egy kortárs „tarisznya” alapötlete. Egy olyan tárgyé, amely a paraszti kultúrára jellemző módon egyszerű, ugyanakkor kortárs identitással bíró megjelenésű, magában hordozza a sokféleség, a személyesség, a variálhatóság lehetőségét, és anyaghasználatában tartós, hiszen tárgyaink sokrétű és hosszan tartó használatára egyre nagyobb az igény. Így született meg az először egy elemből kétféleképpen (GÚ 2012), majd két elemből négyféleképpen összecipzározható, kifordítható táska.:
A BONABO 4 az 1-ben táskát készített: egy forma 4 különböző színvariációban hordható, mindig másképp. Az átalakítható, több arcú táska vonzó azoknak, akik vágynak megjelenésük sokszínűségére, de megkérdőjelezik az ezzel járó felhalmozás szükségességét. Az egyszerű, de karakteres design hétköznapi viselet, de a négyféle színvariációnak köszönhetően sokféle – akár alkalmi- öltözék kiegészítője is lehet.
A táska 4 elemből áll:
A Táskák alapanyaga a nemez, amely tradicionálisan, ősidők óta jelen van a magyar kézművességben. A nemez 100% gyapjú összetételének köszönhetően biológiailag lebomló, újrahasznosítható anyag. A színes design-nemez előállításánál környezetbarát technológiát használ a gyártó. A speciális kialakítású cipzárakat hazai üzem gyártotta le, a cipzárvarrást kisegítő varrónő, a többi munkafázist a tervező végzi.
A BONABO egy kis szériás, kézműves termék. Jelenleg további anyagok, formák és színek bevonásával egy sokszínű, folyamatosan megújuló kollekció létrehozásán dolgozik a tervező.
Czirják Ágnes