Közélet, hírek

CSR Hungary díj 2015

2016.01.29. 13:32

Idén is átadták a CSR Hungary Díjat, mely a Magyarországon működő cégek, szervezetek legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseit, termékeit, szolgáltatásait, projektjeit értékelte. A pályázók három kategóriában nyerhették el a védjegyhasználatot. 

A CSR Hungary Díj 2015-ben is a Magyarországon működő cégek, szervezetek legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseit, termékeit, szolgáltatásait, projektjeit értékelte.

2016. 01. 29-én, Budapesten a Benczúr Házban került sor a Magyar Üzleti Felelősség Díj ünnepélyes átadójára. Fenntartható nagyvállalat, Junior és Közös felelősség-közös ügyek (oktatás, sport, egészség...) kategóriában nyerhették el a sikeresen pályázók a védjegyhasználatot.

"A CSR Hungary Díj pályázat egy hasznos versengés a fenntartható, felelős, s így versenyképes (exportképes) magyar gazdaságért is. Saját érdekünk, hogy kialakítsuk azokat a kereteket, melyek lehetővé teszik számunkra a magasabb életminőséget.

A korábbi cégek, szervezetek már komplexebben kezdtek el gondolkodni a csr-ről, a felelősségről és fenntarthatóságról: stratégiai, rendszer szinten. A mérhető felelősség szintjén. A cél most is az, hogy sikeres megoldásokat, modelleket tudjunk azonosítani, melyekkel minden értelemben a jó üzlet felé haladhatunk."-nyilatkozta Takács Júlia csr tanácsadó, a CSR Hungary ügyvezető igazgatója.




Idén a Magyar Üzleti Felelősség védjegyet használni kívánók a Fenntartható nagyvállalat, Junior és a Közös felelősség-közös ügyek kategóriában pályáztak sikeresen.

Az önkéntes védjegyhasználati rendszerben résztvevők a több szintes ellenőrzéssel, a CSR Hungary Díj védjegyeinek használatával pozicionálják magukat a piacon, az egyes iparágakban, a közbeszerzési folyamatokban, és az egyre tudatosabb fogyasztók és más érintettek felé is. Hozzájárulva a fenntartható és felelős üzleti kultúra terjesztéséhez Magyarországon.

A Bíráló Bizottság tagjai:

  • Boross Dávid - Az Oázis Kertészet tulajdonos-ügyvezető igazgatója, a Felelős Családi Vállalatokért Magyarországon Egyesület (FBN-H) társelnöke.
  • Dr. Szent-Ivány Ágnes, A Joint Venture Szövetség Etikus Üzleti Magatartás Bizottság elnöke, a Sándor Szegedi Szent-Ivány Komáromi Eversheds Ügyvédi Iroda vezetője és egyik alapító partnere.
  • Urbán Zsolt, A Magyar Reklámszövetség elnöke.
  • dr. Vadász György, A Magyar Iparszövetség ügyvezető elnöke, a Budapesti Kereskedelmi és Iparszövetség általános alelnöke, a Szövetkezetek és Vállalkozók Szövetségének ügyvezető elnöke, az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. Felügyelő Bizottságának elnöke.

A CSR Hungary Díj alapítója:
Takács Júlia, csr tanácsadó, a CSR Hungary ügyvezető igazgató

2015 CSR Hungary díjazottjai


Fenntartható nagyvállalat

  • Budapest Bank Zrt.
  • Lexmark ITH Kft.

Junior

  • Henkel Magyarország Kft.

Közös felelősség-közös ügyek

  • All You Can Move SportPass
  • Budapest Bank Zrt.
  • dm Kft.
  • Magyar Telekom Nyrt.
  • Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság
  • Velux Magyarország Kft.
  • Vodafone Magyarország Zrt.


A nyertes pályázók a saját kategóriájukról itt olvashatnak bővebben (általános információk)

forrás: sajtóközlemény

CSR Hungary Díjjal ismerték el a VELUX Magyarország Kft.
Biztonsági Kiválóság programját

CSR Hungary Díjat kapott a VELUX Magyarország Kft. Biztonsági Kiválóság programja „Közös ügyek, közös felelősség” kategóriában. A cselekvési program átfogja a teljes szervezetet, célja az összes munkatárs aktivizálása, hozzáállásuk megváltoztatása a munkahelyi biztonság tekintetében. A sikert jól bizonyítja, hogy a 2014-es évet munkanap kieséssel járó baleset nélkül teljesítette a több mint 1000 főt foglalkoztató magyar gyártóbázis. Az elismerést Őz Beáta, a VELUX Magyarország Kft. ügyvezetője vette át január 29-én a Benczúr Házban rendezett díjátadó ünnepségen.

Összetett szempontrendszernek kellett megfelelni

A CSR Hungary „Közös ügyek, közös felelősség” kategória jelöltjeinek összetett szempontrendszernek kellett eleget tenniük: többek között igazolni, hogy projektjük modell lehet mások számára is; illetve, hogy egyaránt alkalmas a vezetőség és minden munkatárs bevonására. Ismertetni kellett a mérési módszertant is, amely alapján a vállalat nyomon követi a célok megvalósítását.

„A VELUX Cégcsoportnál a munkabiztonság évek óta kiemelt terület. Cégünk az erre fordított időt és energiát befektetésnek tekinti” – mondta el Őz Beáta, a VELUX Magyarország Kft. ügyvezetője. „Fontosnak tartottuk, hogy a balesetek megelőzését ne egyfajta direktívaként értelmezzék a dolgozók, és hogy felismerjék, testi épségük megóvása mellett egymás iránt is felelősséggel tartoznak. A programban a hangsúly a helyes hozzáálláson, a biztonsági irányításon, illetve a proaktív dolgozói szerepvállaláson van. Mindez egy teljesen új szemléletmódot és munkakultúrát tesz szükségessé a vezetőség, a munkavállalók és a biztonsági szakemberek részéről egyaránt.”

A díjnyertes programról

A program 5 alapelvet fogalmaz meg a balesetmentesség eléréséhez:

  • A biztonságos munkavégzés a foglalkoztatás feltétele.
  • A vezetés felelős a balesetek és sérülések megelőzéséért.
  • Mindig elég időt kell szánni a munkahelyi biztonság biztosítására.
  • Minden munkavállaló felelős saját és kollégái biztonságáért is.
  • Gondoskodni kell minden dolgozó bevonásáról, képzéséről és kompetenssé tételéről a biztonságos munkavégzéssel kapcsolatban.

Ezek teljesülését biztonsági eljárásokkal és rendszeres ellenőrzésekkel támogatja a vállalat, amelyek közül az egyik legfontosabb az ún. Biztonsági Bejárások rendszere. Az általános havi egy gyárbejárás helyett a VELUX Magyarország Kft-nél minden hónapban 70 vezetőségi tag tart két alkalommal biztonsági szemlét a gyártóbázisokon. Ez lehetővé teszi a működésből eredő valamennyi problémás terület felderítését, és azonnal cselekvésre ad lehetőséget.

A Biztonsági Kiválóság cselekvési program sikerét bizonyítja, hogy bevezetése óta folyamatosan csökkent a gyártóbázisokon a munkanap kieséssel járó balesetek száma, 2014-re pedig a vállalatnál egyáltalán nem volt ilyen eset. A program 2014-ben zárult, 2015-ben pedig a TAKE CARE elnevezésű program vette át a helyét, amelynek célja a biztonsággal kapcsolatos eredmények fenntartása, a dolgozók elköteleződésének erősítése és a munkahelyi ergonómia fejlesztése. Az új koncepció már kitér a beszállítókra is, akiket a vállalat biztonsági teljesítményük javítására kíván ösztönözni.

Az elismeréssel együtt a VELUX Magyarország Kft. két évig használhatja a CSR Hungary Díj védjegyeit.