Megvételben részesült 9. sorszámú pályamű, szerzője a Fülöp és Pintér Építészműhely
építészek: Pintér Tamás János, Csaba Kata
uszodatechnika: Sallai Zoltán
Részletes bírálat:
A pályázó az egyik legtömörebb épületet gondolta ki. Ezt az egyébként nagy, három részre osztott tömeget a Verseghy park felül helyezte el a park felöli főbejárattal. E telepítésnek az eredménye lett, hogy a fürdő kertje két, szépen elkülönített részre tagolódhat, de mégis egyben marad. Az, hogy a Megyeháza elé nem telepít épületet jó megoldás. A tervezett parkolókat a Kellner utca felöli parkba telepíti, s ez nem szerencsés és csökkenti a fürdő kertjét.
A többszintes, egymás feletti tömör elrendezés nem célszerű és nem teremt összhangot a különböző szinten lévő fő funkció terei között. A gyógyászat jól elkülönült, a wellness földszinten való kialakítása jó megoldás.
A medenceterek legfelső szintre való telepítése hosszú közlekedőket (lépcsőket) eredményez, azonban a medenceterek összekapcsolása a lefedő gömbhéj szép belső teret és szép jellegzetes külsőt hozott létre. A nézőtér férőhelyszáma kevés.
Hiányzik a parkoló mérleg és nincs bemutatva az összehasonlítás a SZÉSZ előírásaival.
A sportolók verseny közbeni elhelyezésére nincs hely.
Az alkalmazott víztechnológia, vízforgalom kidolgozása megfelelő, alkalmazkodik a vízterek szétválasztásához, melyeknél – tekintettel az emeleti medenceterekre – racionálisabb kialakítás lenne célszerűbb.
A tömbösített funkciók eredményezte tömegkialakítás egyedi és szép, nagyvonalú hagyományos (török és római) fürdőkultúrára asszociál.
A nettó beépített alapterület 8253 m2, a tervek közül a leggazdaságosabb.
A bíráló bizottság a pályázatot emblematikus megjelenése miatt megvételre javasolja.