A kultúra egyedi módon különböztet meg minket, de mind emellett közösségépítő szerepe is van, összeköt bennünket. A kultúra különböző formában van jelen mindennapjainkban: építészet, hagyományok, szokások, nyelvek, gasztronómia, művészetek, amelyek végső soron együttesen alkotják egy adott hely identitását. A Duna nem csak helyi érték, természeti kincse egy-egy településnek, de egyben egy 10 országon átívelő promenád, mely által a folyó egy sajátos kulturális közeget teremt, s köt össze. Az Interreg Duna Transznacionális Program 2014-2020 által finanszírozott DANUrB – DANube Urban Brand kutatási projekt fő célkitűzése a Duna által alkotott "kulturális promenád" feltérképezése és az emberek és a folyó kapcsolatának erősítése.
A következő projekt találkozó június 28-án kezdődik a projekt-vezető partner intézményében, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME). A nyitó nap tárgya a kutatási célok és módszerek megvitatása és meghatározása.
Ezzel együtt a három napos találkozó középpontjában a június 29-i Nemzetközi Duna Nap áll, illetve az azt kísérő változatos események. Párkányban és Esztergomban változatos programok várják látogatókat, mint például hagyományos halászlé főző verseny, koncertek, fotókiállítás, vagy a Feigler család – a 19. században a Duna mindkét partján aktívan működő építészek - négy generációjának munkáit bemutató kiállítás. A projekt keretén belül 4 ország 4 egyeteméről érkezett hallgatói mutatják be azon műhelymunkáikat, amelyek egy-egy Duna menti helyszínhez köthetőek.
A program lehetőséget ad a partnerek, a helyi szervezetek és az egyéb érdeklődő célközönség közötti beszélgetésre, a jövőbeni együttműködés lehetőségének feltérképezésére.
Tartson velünk a három napos projekt találkozónk során, melyet a szakmai programok mellett, kulturális események színesítenek.
Program itt, bővebb információ itt.