A rendezvény kiemelt célja a közép-kelet európai térség építész-tájépítész és településtervező-képző egyetemeinek összekapcsolása, a doktori kutatók tudományos hálózatának kiépítése, az építészalapú városkutatások módszertanainak összevetése.
A konferencia során a háború után épült városi és táji léptékű modern örökség kortárs kihívásai és a beavatkozások lehetséges eszköztára kerül előtérbe. Az előadások elsősorban a volt szocialista országok városépítészeti problémáit reprezentálják, a tematikus szekciókba rendezett program lehetőséget ad az esettanulmányok ütköztetésére, a párhuzamos tendenciák kimutatására. Az előadók doktori hallgatók, doktor jelöltek és az 5 éven belül védett posztdoktorok.
A 2017-es konferencia szekciói a tömeges lakásépítés, a köztér-használat és az átalakuló modern települési táj problémáit járják körül pénteken, melyeket a szombati, a Duna menti kis- és középvárosok fejlesztési lehetőségeit kereső tematikus blokk kapcsol össze, az Urbanisztika Tanszék nemzetközi interregionális kutatási DANUrB projekt keretében.
Időpont: 2017. október 6., 7.,
Helyszín: BME K épület 210
Részletes program itt.