Közös például a rész és egészre vonatkozó, Kieslernél és Vasarelynél teoretikusan is megalapozott felfogásmód, amelyben a rész, mint tovább már nem bontható egység az egészre vonatkozó minőségeket hordoz, a mű az összetevők szoros egymásra vonatkoztatásával jön létre. Közös a formának az organikus és a geometrikus közötti szintézisként való elképzelése. Ugyancsak közös a témák rendszerelvű megközelítése és a természetes geometria vagy a matematika konstruáló elvként való alkalmazása.
Bár a bemutatott művek nem mindegyike színes, valamennyi művész számára fontos a fény színt, formát, teret, mozgást, vizuális élményt és interpretációt befolyásoló hatása. Valamennyiüket szigorú forma- és eszközhasználat, a választott téma interdiszciplináris megközelítése, a műfaji határok tágítása vagy a több műfaj közötti szabad közlekedés jellemzi.
Kurátorok: Pia Jardí, (Bécs) és N.Mészáros Júlia (Győr) művészettörténészek.
A kiállítás támogatói: Szépművészeti Múzeum, Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur, Osztrák Kulturális Fórum, Wittmann (A).
Helyszín: Vasarely Múzeum (1033 Budapest, Szentlélek tér 6.)
Friederich Kiesler (1890), Victor Vasarely (1906), Hetey Katalin (1924), Kovács Attila (1938), Helga Philipp (1939), Kelle Antal (1953), Heimo Zobernig (1958), Jovánovics Tamás (1974), Esther Stocker (1974), Vicente Mar (1979) kiállítása.