Feszült várakozás előzte meg a Területi Küldöttgyűlést, miután az előző két alkalommal (május 8-án egy dunai hajón, majd június 11-én a Kós Károly teremben) nem volt határozatképes a gyűlés, ugyanis nem jelent meg kellő számú küldött. A megismételt Területi Küldöttgyűlés határozatképes, ha azon a küldöttek több mint 50%-a jelen van! – volt olvasható a meghívóban. Ám a második alkalommal e feltételben volt némi félreértés, amint az egy hozzászólásból kiderült július 7-én délután az átépítés alatt álló Építészeti Központ csupasz betonfalai között. A program az immár harmadszor is kiküldött meghívó szerint zajlott:
1. Elnöki beszámoló - Bálint Imre DLA elnök röviden kiegészítette mindazt, amit leírt, illetve korábban már elmondott. Bizakodva számolt be a Központ építéséről, aminek befejezése őszre várható. Kecsegtető tárgyalásokat folytatnak az időközben igen közelre, a Szervita térre költözött KÉK vezetőivel arról, hogy együttműködést alakítanak ki, amikor elkészül a Petőfi Sándor utcai belső átalakítás. Megvan az ígéret arra, hogy ősztől az emeleti helyiségeket is kibérelhetik, és két cég veszi azt bérletbe, ami támogatást jelent a BÉK számára. Az építkezés finanszírozására támogatókat keresnek, Dévényi Tamás kiegészítésül be is jelentette, hogy a szaniter-berendezéseket ilyen formában fogják beszerezni, és kérte a jelenlévőket, hogy hasonlóakban legyenek a BÉK segítségére. Mónus János pozitívan értékelte a nem régen beindított továbbképzési programokat, ugyanakkor hozzáfűzte, hogy a jövőt illetően törekvésük a jogi továbbképzések helyett egy jól strukturált, naprakész jogszabály gyűjtemény kialakítása az interneten, ami minden tag számára folyamatosan elérhető és alkalmazható.
- a korábbi írásos, illetve a nem határozatképes gyűléseken elhangzottakhoz nem volt kiegészítés a 2-8. napirendi pontban
2. Könyvvizsgáló beszámolója, mérleg ismertetése;
3. 2007. évi költségvetés végrehajtása, a 2008. évi költségvetés tervezet ismertetése;
4. Etikai-Fegyelmi Bizottság elnökének beszámolója;
5. Szakmafelügyeleti Bizottság elnökének beszámolója;
6. Tagfelvételi Bizottság elnökének beszámolója;
7. Építész Továbbképző Kht. ügyvezetőjének beszámolója;
8. Budapesti Építészeti Központ ügyvezetőjének beszámolója (helyszínen ismertetve);
9. A Felügyelő Bizottság elnökének beszámolója – Hőnich Henrik részletes kiegészítést adott a beszámolóhoz, többek között említve, hogy mi is volt az oka a korábbi két gyűlés eredménytelenségének. Elmondta, hogy a legutóbbi kimutatáshoz képest 26%-kal nőtt a tagdíjbefizetési elmaradás, ami most összesen mintegy 15 millió forintot jelent.
Szólt arról, hogy a Kamara építészetpolitikai ügyekben másképp kell működjön: „ki kell vívni a Kamara megkerülhetetlenségét”. Például fontos lenne elérni, hogy a használatbavételi engedélyek kiadásának egyik törvényi feltétele legyen a felelős tervező nyilatkozata arról, hogy az építés a tervek szerint valósult meg. Minderre az építés minőségének emelése céljából lenne szükség. Hasonló indítvány hangzott el a közelmúltban a MÉSZ részéről is. Jelen kell lenni a médiában, és a gyors, alapos tájékoztatásra nem elegendő az internetes megjelenés, szükség van jól szerkesztett nyomtatott hírlevélre is, valamint jól előkészített, tudatos médiapolitika alkalmazására.
10. Alapszabály módosítás - szintén a már kiküldött, illetve a helyszínen kiosztott szövegtervezet került napirendre, rövid kommentárral.
11. Határozati javaslatok, szavazás:
A fenti eredménnyel zárult szavazás után már csak az elnöki zárszó következett, amiben ismét elhangzott, hogy a legközelebbi alkalommal tisztújító közgyűlésre kerül majd sor, aminek előkészítése már megkezdődött. Végül Bálint Imre szomorú kötelességének tett eleget, tudatta a jelenlévőkkel, hogy Reischl Gábor DLA építész, a MÉSZ volt elnöke hosszú betegség után, július 4-én elhunyt. A gyűlés közönsége néma felállással emlékezett Reischl Gáborra.