III. díjban részesült a 15. sz. pályamű
Építész Kaláka Kft.
vezető építész tervezők: Kalo Emese, Szabó Eszter, Dénes György, Gacsályi Zsolt, Pásztor József
A terv különleges érdeme, hogy a D-i lépcsőház megszüntetésével az Ifjúság utca felől közvetlenül, az épület alatt, védetten kialakított szélfogós bejáraton át megközelíthető, nagyméterű Aulát hoz létre. Az Aula térbővületeként, annak K-i határán a tornaterem felé díszkertet alakít ki. Ettől D-re helyezi el külön tömegben a könyvtárat, É-ra a büfét. Az Aula NY-i szomszédjaként a tánc/dráma konferencia terem található. Ez a kitűnően pozícionált multifunkcionális tércsoport az iskola térszervezésének központi eleme lett, egyúttal felértékeli a korábban tornateremmel határos, alárendelt kertdarabot is. Az Aula a Bretzfeld utca felől is megközelíthető, igaz rejtettebben és közvetettebben a büfé mögötti bejáraton át. Az épület értékét növeli a lépcsőkkel szembeni beugrók kiszabadítása és az így létrejövő függőleges többszintes térkapcsolatok. A bejárat kialakítása az épület és a kert kapcsolatában minőségi változást idéz elő. A terv a belső terek funkcionális szervezését jól oldja meg.
Az terv az épület megjelenésével, -a bejárat környékének kialakításában (a D-i bütüfal lábakra állítását imitáló pillérszerű faltestek és a szélfogó kapcsolatában) fellelhető bizonytalanságtól, és az ablakra szerelt árnyékolók monotonitásától eltekintve-, a távlati képekből sugárzó hangulatot árasztó, valódi iskolai miliőt teremt.
A terv a felújításra reális műszaki javaslatok tartalmaz, a parapat-panelok megtartásával számol, ezek hőszigetelő vakolást kapnak, az ablakok cseréjekor függőleges tengelyen mozgatható árnyékolók kerülnek a homlokzatokra.
A pályamű, mely gondos és alapos szakági műleírásokat is tartalmaz, értékei miatt 3. díjban részesült.