Heintz Gábor, Kóbor Zsolt, Szijj Sándor: ”Emlékvilág” és ”Időnegatív” c. alkotásai a Nyíregyházi Főiskola négy felújított kollégiumépületének oldalfalán a végfal műszaki funkcióját is ellátó homlokzati dekorációra - a Magyar Universitas Program keretén belül - kiírt képző- és iparművészeti pályázatra.
”Emlékvilág”
A kép reflektál a környezetében létrehozott landart alkotással és a téren elhelyezkedő szobrok hullám motívumai is visszaköszönnek a falakon. A képen létrejövő egyszerre makro és mikrovilág, a természet, Keserű Ilona irányú redukciója párosul, a Jackson Pollocki lendületes kavargó megoldásra váró kalligrafikus jelekkel. Ezeket a befejezetlen, dadogó gondolatokat, szándékosan hagytuk a szemlélőnek, hogy ezáltal az alkotási folyamatnak mindenki részese lehessen. A műalkotás bőven hordoz magában képzettársítási lehetőséget, hiszen a művészet egyetlen célja a gondolkodtatás, amiről mostanában olyan sikeresen szoktatnak le minket. A festmény fotórealista kivitelezése és a kép sokértelműsége, ami a savanyú-csípős levestől a tengerparti moszatok kavargó világáig terjedhet, egyfajta kérdőjelekkel teletűzdelt feszültséget teremt a szemlélőben, mint Lakkner óriás szája a szivárvány körökkel.
A tervezésnél figyelembe vettük a kivitelezhetőséget, ezért a ”drywitezett”, műanyag vakolatra vizesbázisú műanyag alapú festéket választottunk, (tikurilla) ami szellőző felületet képez, így megakadályozza a fal vizesedését. Az alkotást, festő hengerrel és ecsettel visszük fel a falra. A terv és a végeredmény közti minőségbeli szakadékot elkerülendő, mi magunk is aktív szereplői leszünk a kivitelezésnek, ami történhet állványról vagy alpintechnikával.
A kivitelezés ipari alpinista technikával, vagy állványzatról történik. Vizes bázisú, műanyag alapú festékkel, mely nem károsítja a vakolatot.