Az iroda.hu versenyén Reload Építészstúdió által tervezett Food Base aromagyártó irodaépület vitte el az általános első helyet, de osztottak díjakat nagyvállalati, design és coworking iroda, illetve irodaház kategóriában is, és az ingatlanfejlesztők és tervezett projektek is kaptak elismerést. Kattintás után jönnek a részletek!
Az Év Irodája: Food Base kft. irodaháza
építész vezető tervező: Reload Építészstúdió
A Food Base aromagyártó irodaépületének külső és belsőépítészeti megjelenése között - egy jó koncepcionális gondolattal - a tervezőknek sikerült egységet teremteni. A megbízó visszajelzései alapján kellemes belső környezet jött létre, miközben a külső és belső összhangja megmaradt.
2. díj: Poplart BTL reklámügynökség irodája (Képes-Harjay Zsolt (FORM+ART), belsőépítészet: Varga Kata)
3. díj: AddVal Kft. irodaház (AddVal Kft.)
Az Év Irodája Nagyvállalat kategória: Dealogic City
Az amerikai szoftverfejlesztő cég a Dealogic új, budapesti irodájának tervezését a mobilitás és a dinamikus fejlődés ihlette; vizuális nyelvre lefordítva a cég irodáját egy nyüzsgő és innovatív világváros funkcióit képezi le. Így született meg a Dealogic City a Nyugati téren az Eiffel Square irodaház első emeletén, 1400 négyzetméteren, 2016 április és október között 156 fő részére.
építész vezető tervező(k): Szegő Gábor, Hitka András, Gáti Anna, Szabó Andrea
2. díj: Town in the City - GE kampusz a Váci Greensben
3. díj: Oracle - Cloud Business Center (belsőépítészet: Kiss Réka, kiviteli tervek: Finta Stúdió)
Az Év Design Irodája: Gabor Miklos Szoke Studio
Egy olyan szobrászműterem és tervező studió jött létre, ami felszereltségében megállja a helyét egy építőipari vállalatnak is, mégis minden ízében tükrözi művész tulajdonosa stílusát. A konyha, az öltöző, az irodahelyiségek, a bútorok, a korlátok és a lépcsők egytől-egyig a Gabor Miklos Szoke csapat munkái.
2. díj: Kreinbacher Tasting Salon (építészet: Lőrincz Szilvia, Mikics András)
3. díj: Haworth Budapest Showroom (építészet: MádiLáncos Stúdió)
Az Év Irodája Különdíj: A66 iroda
Az A66 irodaház olyan műemléki védettséget élvező, klasszikus stílusú Andrássy úti palotaépület, amelynek kreatívan felújított „A" kategóriás designirodái indusztriális jellegű, minimalista kontraszttal hangsúlyozzák az épület történelmi építészeti értékeit. A külső homlokzatokat és a menthető mennyezeti freskókat korhű módon hozatták helyre, a belsőépítészet viszont a megrendelő egyedi ízlését tükrözi, és leginkább a budapesti romkocsmák hangulatához hasonítható.
építész vezető tervező: Szalay Tihamér (MD Stúdió)
2. díj: DVM Goup irodaház (építészet: DVM Group)
3. díj: Cordia értékesítési iroda (építészet: LAB5 Építésziroda és Matisz Alíz)
Az Év Coworking Irodája: Impact Hub Budapest
A Belváros közepén, a Ferenciek terén a volt Királyi Bérpalota fantasztikus és történelmi épületében található, 600 négyzetméteres irodát úgy alakították ki, hogy megfeleljen a modern irodai elvárásoknak, miközben őrzi a századfordulós építészet tiszteletet követelő elemeit: így lett igazán inspiráló, munkára ösztönző, de mégis befogadó és otthonos a helyszín. Hatalmas ablakai és erkélyei a Ferenciek terére és a Párizsi Udvarra, Klotild Palotára néznek, természetes nappali fénnyel árasztva el az irodákat.
2. díj: Kaptár (építész vezető tervező: Villányi Norbert)
3. díj: Coffice (építész vezető tervező: Bonta Gáspár)
Az Év Irodaháza Bérlői díj: Roosevelt irodaház
építész vezető tervező: Kovács Petra, Massányi Tibor, Rézműves Ildikó (DVM Group)
A Roosevelt irodaház közösségi tereinek (lobby, recepció) teljes átalakulása, valamint az irodasztenderdek újradefiniálása fiatalos identitással ruházta fel az eredetileg 1980-ban épült és 2006-ban strukturálisan újragondolt épületet. A bérlőcentrikus tulajdonos (GLL) immár 36 éves A kategóriás irodaházát varázsolta 2016-ban is releváns, aktuális, modern épületté.
2. díj: Váci Corner irodaház (építészet: Szász László - Stúdió´100)
3. díj: BudaWest irodaház (építészet: Csizmár Gyula, Sas Marcell és Fuchs Zoltán)
Az Év Új Ingatlanfejlesztése: Váci 1
ingatlenfejlesztő: Horizon Development Kft.
A Vörösmarty tér ékességét, az UNESCO Világörökségi listáján is szereplő, Alpár Ignác által tervezett Váci 1-et 2015-ben újította fel a Horizon Development. A 100 éves neoklasszicista palota – a műemléki részeket elegánsan kiegészítő új, modern tereivel – valódi többfunkciós kereskedelmi ingatlanként kelt újra életre.
2. díj: CEU kampusz (építészet: O´Donnell + Tuomey Architects és M-Teampannon, ingatlanfejlesztő: DVM Group)
3. díj: A66 iroda (építészet: Szalay Tihamér (MD Stúdió), ingatlanfejlesztő: WING Zrt.)
Az Év Tervezett Kereskedelmi Projektje: Budapest One
építészet: Mérték Stúdió
A Budapest ONE különleges épülettömbje látványra egységes egészet alkot majd, de felépítése külön ütemekben is kivitelezhető. Egyedülálló építészeti formavilágával az irodapiac igazi különlegessége lesz, vonzó és inspiráló környezetet biztosít majd bérlői számára, a legjobb munkatársak megszerzése és megtartása érdekében. Az emberközpontú munkakörnyezet megteremtésével - fókuszban az ideális helyszínkiválasztás és a kapcsolódó modern szolgáltatások összhangjával - eredményesen fokozható a termelékenység és erősíthető a közösségi szellem.
2. díj: Milestone Budapest kollégium (Avantgard Építész Stúdió és K-arc Kreatív Műhely, belsőépítészet: Gangoly & Kristiner Architekten)
3. díj: Ferrum Irodaház (Gereben Marián Építészek)
Az Év Tervezett Lakó Projektje: Elite Park
Az Elite Park a tervtanács véleménye szerint építészeti remekmű. Ötvözi a jelenleg futó nyugat-európai lakóingatlan fejlesztések példaértékű céljait és eredményeit, valamint kiemelten figyelembe veszi az aktuális hazai ingatlanpiaci igényeket.
2. díj: Magnolia Ház
3. díj: Citizen Park
Az Év Tervezett Projektje: Szervita téri vegyes funkciójú fejlesztés
Könnyed, elegáns építészeti megoldásai, a megvalósulást követően várható társadalmi előnyei, és a belváros épített környezetében betöltött meghatározó helye okán 2015-ben a Szervita Square az ingatlanszakma döntése alapján az Év Építészeti Koncepciója díjat nyerte el (Resource Property Awards).
2. díj: BudaPart városnegyed
3. díj: Milestone Budapest kollégium (Avantgard Építész Stúdió és K-arc Kreatív Műhely, belsőépítészet: Gangoly & Kristiner Architekten)
Az Év Legzöldebb Projektje: Nordic Light irodaház
A Nordic Light irodaház a Skanska legújabb LEED Gold előtanúsított fejlesztése. Az átadás 2016 decemberében várható. Az irodakomplexum 26.200 négyzetméter irodaterületet kínál 7 emeleten, étteremmel, és számos szolgáltatással. A parkolásra 3 mélygarázs szinten nyílik lehetőség. A belső udvar és kert, amely az étterem teraszához kapcsolódik, pihenésre csábítja a pihenni vágyókat, míg az épület köré ültetett fák a Váci út zajától védik mind a gyalogosokat, mind az épületben dolgozókat. A Nordic Light irodaházat a helyszín, az energiahatékony technológiai rendszerek, valamint a kiemelkedő építészeti megoldások teszik Budapest egyik legvonzóbb irodapiaci fejlesztésévé, és a Skanska portfólió újabb figyelemreméltó zöld épületévé.
építészet: Dr. Paulinyi Gergely DLA és Dr. Reith András PhD (Mérték Stúdió)
2. díj: CEU kampusz (O´Donnell + Tuomey Architects és M-Teampannon)
3. díj: BudaWest irodaház (Csizmár Gyula, Sas Marcell és Fuchs Zoltán)
Az Év Facility Management Cége: Dome Facility Services Group
2. díj: Strabag Property and Facility Services
3. díj: SmartFM Ingatlanüzemeltető Kft.
Az Év Property Management cége: Cushman & Wakefield Kft.
2. díj: CBRE Kft.
3. díj: White Star Real Estate
Az Év Ingatlanpiaci Személyisége: Noah M. Steinberg
forrás: azevirodaja.hu