Technológia

Kényelem felsőfokon, házépítés egyszerűen és gyorsan

2022.04.28. 14:24

Az Ytong pórusbeton ma már a „fehér tégla" szinonima kifejezéseként szerepel. Természeténél fogva kiváló hőszigetelő, használatával egyrétegű, energiahatékony, környezetbarát korszerű falazatok építhetők. A különböző termékek jellemzőiről cikkünkben olvashatnak részletesebben. 

2022. július 1-től lépnek életbe az új épületenergetikai követelmények. Mit jelent ez? Az idei év nyara után igényelt használatbavételi engedélyek esetén már az új rendszer szerinti feltételek a mérvadóak. A jogszabály szerint a 7/2006 TNM rendelet 6. mellékletében szereplő legalább „közel nulla energiaigényű" tanúsítással kell rendelkeznie az épületnek, vagyis az energiafelhasználása 81 - 100 kWh/m2 évente, amiben a megújuló energia részaránya minimum 25 százalék. A Zöld Otthon Program (ZOP) a legalább BB energetikai besorolású, és legfeljebb 90 kWh/m2/év primer energiaigényű új lakóingatlanokra terjed ki.

2022-től nincs változás az épülethatároló szerkezet követelményértékeiben, így a 2018-ban szigorodott hőátbocsátási tényező követelmény marad idén is (U=0,24 W/m2K). A hőátbocsátási tényezőből tudhatjuk meg, hogy egy adott szerkezeten keresztül mennyi hő áramlik át.

Az Ytong pórusbeton ma már a „fehér tégla" szinonima kifejezéseként szerepel. Természeténél fogva kiváló hőszigetelő, mert millió apró pórusba zárt levegőt tartalmaz, így nem igényel kiegészítő hőszigetelést sem. Emellett optimális nyomószilárdságú, A1-es tűzvédelmi osztályba sorolt, nem éghető, minőségi falazóanyag.

Kiváló hőszigetelő képességével - egy rétegben - egyedülálló a hazai falazóelem piacon. Emellett a CO2-kibocsájtás csökkentés, az egészséges lakóklíma és a hosszú távú fenntarthatóság éllovas építőanyaga. Egyedüliként rendelkezik „Környezetbarát Védjegy" tanúsítással, mely igazolja a vállalat környezettudatos elhivatottságát. A hazai független intézet szavatolja, hogy a termékek megfelelnek a meghatározott környezetvédelmi követelményeknek a kitermelt alapanyagok, az alacsony energiaigényű, hulladékmentes előállítás, a kész épület energiahatékonysága tekintetében.



Az Ytong termékek használatával egyrétegű, energiahatékony, környezetbarát, korszerű falazatok építhetők, ezáltal a kiegészítő hőszigetelések idő- és költségvonzata megtakarítható. Könnyen, gyorsan megmunkálható, mely lehetővé teszi a szerkezetépítés minőségének javítását. A kész falazatban szükséges gépészeti vezetékek, elektromos szerelvények helye felesleges mértékű roncsolás nélkül alakítható ki, így a felületek javítása minimális mértékű munkát igényel.

Az Ytong Lambda 37,5 cm termék használatával a követelményekhez képest is magasabb hőszigetelő képességű falakat (U=0,22 W/m2K) építünk úgy, hogy eközben nem generálunk - esetleg nem átgondolt kiegészítő hőszigetelés beépítésével - páratechnikai problémákat sem. A vállalat fontos stratégiai jellemzője, hogy folyamatosan felméri az aktuális piaci igényeket, és ennek megfelelően reagál. Innovációs termékfejlesztés és gyártásoptimalizálás eredményeként kibővült az Ytong Lambda termékek szortimentje egy 45 cm elemvastagsággal.

Az Ytong Lambda 45 cm egyrétegű, energiahatékony falszerkezet növeli a beruházás értékét, hisz már idén megfelel a jövő évre tervezett szigorodó energetikai előírásoknak (U=0,19 W//m2K).

Az Ytong Lambda 50 cm széles elemeivel már passzívházak mutatóihoz közelítő (U=0,16 W/m2K) hőszigetelő képességű falazatok építhetők egyetlen munkafolyamattal, ami ezekben a munkaerőhiányos időkben igen hasznos. Így az innovatív termék alkalmazása hosszútávon fenntartható és értékálló befektetést biztosít.



Csakúgy, mint az élet sok területén, építkezéskor is érdemes rendszerben gondolkodni. Elsősorban azért, mert megkönnyíti a kivitelezést, másodsorban pedig azért, mert egy komplex megoldás mindig jobban ki van dolgozva. Ez nemcsak a falak felhúzását könnyíti meg, de (például az Ytong esetében) megoldást is kínál a „termikus burok" kialakítására. Egy komplex rendszer jellemzője, hogy egyszerre kínál falazatot, hőhídmentes csomóponti elemeket (áthidalókat, falazati indítóelemeket), illetve födémelemeket.

Bővebb információt az alábbi LINKEN található.