IsmerI azt az érzést, amikor nyáron a városi hőségben menten odaolvad az útra a betonrengeteg kellős közepén? Stresszes, egyik helyről a másikra rohangál és egy olyan apró oázisra vágyIK, ahol az árnyékban hűsölhet és élvezhetI a kilátást? Igen, mi is ismerjük ezt az érzést, és éppen ezért nagyon kedveljük az erre és hasonló, városi problémákra adott egyszerű megoldást: a zöldtetőket.
Mik is azok a zöldtetők és miért olyan fontosak számunkra?
A zöldtető definíció szerint „az a növényzettel telepített tető, amelyben az épületszerkezet, a tetőszigetelés rétegei, valamint a kertészeti felépítmény szerves egységet alkotnak”, és egyben fontos elemét képezi a városi zöld infrastruktúrának.
Városi tetőkön létesített kertekről van szó, amelyek nem csupán hűvös árnyékot adnak egy meleg nyári napon. Remek szigetelő tulajdonságuknak köszönhetően a zöldtetők télen melegen tartanak minket és hozzájárulnak a városi biodiverzitás növeléséhez. Jólétünk szempontjából nagyon fontosak: elnyelik az esővizet és segítenek megelőzni, hogy nehézfémek kerüljenek az ivóvízbe. Az ilyen nyugodt, zöld területeken töltött idő mindenképp jó hatással van ránk. Nem beszélve arról, hogy milyen szép látványt nyújtanak!
Éppen ezért vagyunk olyan kíváncsiak, hogy mely zöldtetők lesznek a GREEN ROOF BEAUTY CONTEST nyertesei! Esetleg tudja, hol található Európa legszebb zöldtetője? Erre a kérdésre keressük a választ, és az Ön segítségét kérjük, hogy megtaláljuk.
Vegyen részt Ön is a Green Roof Beauty Contest versenyen! Küldjön egy fotót egy városi területen található zöldtetőről, amelyet a legszebbnek tart, és legyen Ön a nagykövetünk a zöldebb városokért!
Kategóriák:
1. A város legjobb zöldtetője - Best green roof in town
2. Egy selfie a „városi zöldben” - in urban greenary
Minden kategóriában 2 nyertes lesz illetve egy további közönségdíjas.
Díjak
Pályázati feltételek
Határidő: 2016. Szeptember 23.
Korlátozások
Felhívjuk figyelmét, hogy manipulált képeket nem tudunk elfogadni.
Mi nem számít manipulálásnak?
Egyéb feltételek
Csak olyan képpel lehet nevezni, amelyet Ön készített, és Ön a képpel kapcsolatos jogok tulajdonosa.
A pályázatban való részvétellel engedélyezi, hogy a képeket feltöltsük egy online galériába közönségszavazás céljából, és felhasználjuk őket kommunikációs tevékenységek során.
Ha a pályázó a fenti feltételek valamelyikének nem tesz eleget, a szervezőknek joga van kizárni a versenyből.
Az elbírálás szempontjai
Kategória nyertesek
A beadott képeket a következő szempontok alapján fogjuk elbírálni:
Mindkét kategóriában egy-egy külön zsűri fogja elbírálni a pályamunkákat a fenti szempontok alapján. Mindkét zsűri egy hivatásos fotósból és egy természetvédelmi szakemberből áll majd. A maximálisan elérhető pontszám kritériumonként 10.
A Közönségdíjas nyertesek
A beadott képeket feltöltjük a CEEweb weblapjára. A közönségszavazás 2016. szeptember 25-én 12:00-kor kezdődik, és október 10-én 12:00-kor zárul.
A honlapon kapott lájkok száma adja az összpontszám 90%-át. És mi a helyzet a maradék 10%-kal? Itt jön Őn a képbe! Arra kérjük, hogy készítsen képeinek egy saját közösségi média kampányt. Ossza meg képeit a Facebook profilján (nyilvános megosztásként?) vagy egy olyan Facebook oldalon, amelyet Ön kezel/vagy van hozzáférése, és hívja meg barátait, hogy lájkolják a képeket és szavazzanak rájuk, amint az online szavazás elindul! A megosztás tartalmazza a @CEEweb for Biodiversity taget és a #GreenRoofs hashtag-et.
Ezzel megteszi az első lépést a zöldebb városok nagyköveteként, és segít egy olyan online közösség kialakításában, amely támogatja a zöld infrastruktúrát és a zöld oázisokat a városi környezetben. Ne felejtse majd el a megosztáshoz tartozó linket elküldeni nekünk, mert október 10-én 12:00-kor screenshotot készítünk a megosztásokról és az alattuk látható lájkok számáról. A Facebookon szerzett lájkok száma nem fogja jelentős mértékben befolyásolni a közönségdíjhoz szükséges összpontszámot (csak a 10%-át adja).
A nyerteseket 2016. október 11-én értesítjük e-mailben, valamint a nyertesek nevét feltüntetjük a CEEweb honlapján.
forrás: zeosz.hu