Elindult a Magyar Urbanisták Arcképcsarnoka, amely a települések és nagyobb térségek problémáival foglalkozó – különféle szakmai végzettségű – jeles magyar alkotók életművét bemutató online gyűjtemény.
Közel egy éve indult a munka - melynek szerkesztői Aczél Gábor és Lukovich Tamás - immár több, mint 150 szakember portréját tartalmazza a weboldal. A gyűjtemény nyitott, vagyis folyamatosan bővül újabb személyekkel.
„Ez a „gyűjtemény" egyelőre közel sem teljes, nagyon sok jelentős szakember portréja hiányzik még. Viszont szándékunk a névsor további bővítése, kiegészítése, pontosítása, mindez az olvasók részvételével. Az „Urbanisták" tehát „nyitott" bárki számára, aki új személyeket szeretne ajánlani, vagy akár a már itt szereplők munkásságához további adalékkal, pontosítással tud hozzájárulni." - írják az új gyűjteményt bemutató szövegben az alkotók.
A projekt első fázisaként készült az internetes honlap, ám a szerkesztők távolabbi terve, hogy a gyűjtemény majd könyvként is megjelenjen, "Ki kicsoda a magyar urbanisztikában" címmel.
„Egy “Ki kicsoda?" típusú könyvnek az összeállítását már régóta tervezzük, és már több éve gyűjtjük hozzá az anyagokat. Végül a járvány, illetve az azzal járó kényszerű otthondolgozás teremtette meg a lehetőségét annak, hogy a terv megvalósításához hozzákezdjünk. Nagyon sok kitűnő urbanista kollégánk már távozott közülünk, és életművük gondozása ki másra maradna, ha nem miránk?" - fűzik hozzá.
A munka során kiderült számukra mennyire színes a paletta, mennyire eltérő gondolkodású és szellemiségű emberekből áll a magyar urbanisztika nagy családja. Vélelményük szerint azonban egy dologban mindenki megegyezik: a szakma elhivatott művelésében és szeretetében, meg persze a jobbítani akarás szándékában.