Közélet, hírek

Kiírták a felhívást a BME Innovációs és Fejlesztési Központ tervezésére

2021.10.08. 16:07

A lebontásra ítélt V2 és Goldmann épületek helyén egy nagyjából 30 ezer négyzetméter bruttó összterületű felépítményből és 3 pinceszintből álló ingatlan megépítése a cél, amin kormányzati szervek és az intézmény osztoznak. 

Kiírták a felhívást a BME Innovációs és Fejlesztési Központ tervezési feladatainak ellátására - áll az uniós közbeszerzési értesítőben. A tervezési terület a XI. kerületi Goldmann György tér 1., ahol két épületet: a Goldmann-menzát és a V2 tömböt bontanak le - előbbi bontásáról épp a napokban írtunk és közöltünk képeket.

Az egyetem előzetes tervei alapján egy nagyjából 30 ezer m2 bruttó összterületű felépítményből és 3 pinceszintből álló ingatlan megépítése a cél, amin a kormányzati szervek és az intézmény a következők szerint osztoznának: a hivatalok által, illetve a közösen használt területek 22 ezer m2 és a BME 8 ezer m2, utóbbi tovább osztandó fele-fele arányban az egyetemi közvetlen alaptevékenységek (kutatás, fejlesztés, innováció, stb.) és az ezeket kiegészítő startup-tevékenységeket támogató funkciói tekintetében. A beköltöző állami intézetek a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH), a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) és a Bay Zoltán Nonprofit Kft. lesznek. 

A nyertes ajánlattevő főbb feladatai a tervezési ütemterv, a koncepcióterv (aminek része a koncepció vázlatok és a tervezési program véglegesítése a megrendelővel szorosan együttműködve), a vázlatterv, az építési engedélyezési dokumentáció, a kivitelezési dokumentáció, a kivitelezési ütemterv és a BREEAM dokumentáció elkészítése lesznek. Ajánlatkérői igény, hogy az épület BREEAM "very good" minősítést szerezzen. Az ajánlatok/részvételi kérelmek benyújtásának határideje 2021. 11. 10.

Ahogy korábbi cikkünkben is felelevenítettük, a BME 2020 végén számolt be arról, hogy miután "a kormány zöld utat adott", elindulnak az egyetem Innovációs és Fejlesztési Központjával kapcsolatos fejlesztések. Az egyetemközpontú innovációs ökoszisztéma kialakításának célja, hogy nemzetközileg versenyképes hazai tulajdonú vállalkozások jöjjenek létre, illetve fejlődjenek tovább.