A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kollégiuma lehet a következő épület, mely a város határában lévő egykori szovjet laktanya helyén alakuló Science Parkban megépül. A lézerkutató körüli 85 hektáros területen létrejövő tudományos és innovációs parkban többek között látogatóközpont, és egy "Járműipari Kompetencia Központ" is létesül a már felépült, bérelhető irodahelyiségeket tartalmazó Inkubátorház és az egyetemi campus mellett. Az Öthalmi Campus Kollégium generálterveit a 4D ÉPÍTÉSZ STÚDIÓ Kft. készítette, vezető tervezők: Kószó József DLA, Banitz László.
Szeged határában, a Budapesti út 7. szám alatt álló telken valósul meg a nagyszabású Science Park-fejlesztés, melynek mestertervét és a látogatóközpont tervét a bim.GROUP készítette. A tudományos és innovációs park a 2017-ben átadott ELI ALPS (Extreme Light Infrastructure Attosecond Light Pulse Source) kutatóközpontot körülvevő 85 hektár nagyságú területen épül ki, amely a Szegedi Tudományegyetem és a fenntartó Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány tulajdonában van.
Az innovációs park létrehozásával az SZTE célja, hogy az egyetemmel jelenleg is együttműködő, illetve további kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységgel foglalkozó vállalkozások települjenek az ELI-ALPS fizikai környezetébe. Jelenleg a SZTE Science Park területén működik az egyetemi-ipari együttműködéseknek helyt adó, bérelhető irodákat tartalmazó, 2022 januárjában átadott Inkubátorház, amely egyúttal a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ székhelye, valamint itt üzemel egy egyetemi kísérleti napelemfarm is. A tervek között szerepel felsőoktatáshoz köthető épületek, mint a Műszaki Technológiai és Innovációs Központ, a Járműipari Kompetencia Központ, valamint egy multifunkciós Látogató és Szolgáltató Központ létrehozása, illetve a hazai és nemzetközi hallgatók, oktatók, kutatók számára kialakított, diáklakásokat és kutatói apartmanokat biztosító Öthalmi Campus fejlesztése – derül ki az egyetem honlapján közzétett tervezési programból. A korábban szovjet laktanyaként működő földterület lőszermentesítése, régészeti feltárása és előkészítése az elmúlt években már megtörtént, jelenleg az átfogó infrastrukturális fejlesztés kivitelezése zajlik.
Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent felhívás szerint a nyertes ajánlattevő feladata a meglévő régi iskolaépület, és a könnyűszerkezetes kerékpártároló bontása, a területrendezés, és a meglévő kiviteli terv szerinti új kollégiumi épület építése, teljes területet ellátó kazánnal. A meglévő, régi kazánház bontását már a kivitelezés megkezdésekor el kell végezni, ezért a nyertes ajánlattevő feladata lesz az ingatlanon működő két darab meglévő, paneles szerkezetű kollégium épületek fűtésének és melegvíz előállításának megoldása is. Az új kollégium épület használatbavételét követően az ideiglenes fűtés és melegvíz ellátás megszüntetésre kerül, és a meglévő, megmaradó kollégium épületeket csatlakoztatni kell az új épület energiaellátó rendszerére.
Az Öthalmi Campus kollégium generálterveit a 4D ÉPÍTÉSZ STÚDIÓ Kft. készítette, vezető tervezők: Kószó József DLA, Banitz László.