A tervezés helyszíne az 1002 és 1003 hrsz-ú ingatlanok. Az ott található épületek, a volt Kádár-villa és a kormányőrségi épületek mára rendházként (RH) és lelkigyakorlatos házként (LGYH) működnek. Egész évben egyénileg és csoportosan érkeznek fel ide emberek többnyire vezetett, csendes lelkigyakorlatokra, vasárnapokon és ünnepnapokon pedig a közös istentiszteletre. Mindkét épületben kápolna, közös étkező és szálláshelyek szolgálják a többnapos lelkigyakorlatokat. A csend nagyon fontos tényező a elkigyakorlatok alkalmával.
Mindkét épületnek önállóan megoldott fűtési rendszere van saját kazánházzal. Ám a jelenlegi gépészeti megoldás sajnos nem szolgálja az igényeket: mindkét épületben zajosan és rossz hatásfokkal működnek a kazánok, a kazánházak bővítésére nincsen lehetőség. Felmerült már újabb épület bevonása és a LGYH bővítése is, ám mindegyik esetben már szükséges lenne a kazánok hatékony rendbetétele.
A tervezési feladat a felmerült igényeknek megfelelően egy önálló kazánház, fűtőmű megtervezése. Az elképzelések szerint ezt egy szabadon álló, adott esetben bővíthető épület megoldaná. Ez tehermentesítené a meglévő épületeket, elegendő lenne épületenként egy hőfogadónak, esetleg puffertárolónak helyet biztosítani. A fűtőmű helyének kiválasztása tervezési feladat, az építészeti megfogalmazásánál pedig tekintettel kell lenni a helyszín természeti adottságaira. Az elmúlt év telén a fagykár megharmadolta a faállományt, ám továbbra is az erdő a meghatározó. A tervezési helyszín a megyehatár mentén fekszik, a telek- és megyehatáron túli területek védettek (Natura2000, természetvédelmi terület, DINP terület), erdészeti területek. Mindezek fizikai korlátot nem jelentenek a tervezésben. Dobogókőn nincs vezetékes gáz, faaprítékhoz ellenben könnyen hozzájutnak. Az aprítékot kéthetente szállítják, a helyszínen tárolják, és jelenleg csigával továbbítják a kazánhoz. A szállítmányhoz igazodva 40-50 m3 apríték tárolásával kell számolni, amit fedett, de jól szellőző helyen kell tárolni!
A feladat:
A helyszínt bemutató rajzokat M=1:500, az épület rajzait M=1:100 v. 200 léptékben kell benyújtani oly módon, hogy azokat könnyen be lehessen mutatni. Modell készítése ajánlott, de nem kötelező.
A pályázat részvételi feltétele a feladatkiírás szerinti tervezési feladat és a pályázó fontosabb munkáit, alkotásait bemutató portfólió beadása illetve a személyes meghallgatáson való részvétel.
A helyszín öt perc sétára van a távolsági busz végállomásától visszafelé. Budapest felől érdemes HÉV-vel menni Pomázig, onnan óránként vannak járatok Dobogókőre.
A tervezési helyszín közös bejárásának időpontja: 2016. július 2. 10 óra
Egyéni bejárásra is van lehetőség. Ez esetben tekintetbe kell venni a csendet és az időpontot egyezteni kellene az intézmény vezetőjével: Frigy Zoltán +36 30 511 4960
A pályázat és portfólió benyújtásának határideje: 2016. augusztus 31. 16 óra Helyszín: 1034 Bp., Kecske utca 25., Triskell Építésziroda
Személyes meghallgatás időpontja: 2016. szeptember 3. 10 óra
Helyszín: 1034 Bp., Kecske utca 25. – Magyar Művészeti Akadémia terme
További információk:
Csernyus Lőrinc, KKE Vándoriskola vezetője, Triskell Kft., 1034 Bp., Kecske utca 25.– tel.: (1) 388 1707
Füzes András, KKE Vándoriskola, Makona Kft., 1034 Bp., Kecske utca 25.– tel.: (70) 238 3342