Minden országnak megvan a saját építészeti tradíciója. A kortárs építészetben azonban előfordul, hogy Barcelonában, Stockholmban vagy éppen Csórompusztán ugyanaz jut eszébe a tervezőknek. A 2014-es Hello Woodon az alkotók arra is keresték a választ, hogy miként lehet egyensúlyt teremteni a különböző tradíciók között.
"Számunkra fával dolgozni természetes, mert ez a skandináv építészet legfontosabb eleme. Egész gyerekkoromban fák és faházak között éltem, úgyhogy nagyon személyes viszonyt ápolok az anyaggal." - mondja a Svédországból érkezett Sebastian Mardi.
"Nagyon érdekes volt látni Hatvany Csaba előadását, aki tulajdonképpen ugyanazzal az innovatív, a formákat és a struktúrákat szabadon értelmező látásmóddal közelít az építészethez, mint mi. A különbség talán annyi, hogy mi sokkal többet dolgozunk fával, mint ő. Mégis, a koncepciónk szinte teljesen ugyanaz." - teszi hozzá a Spanyolországból érkezett Pep Tornabell.
Az esti előadásokon Tornabell és Hatvany Csaba mellett a budapesti 4-es metró vonalának állomásait tervező SPORA ARCHITECTS, illetve leginkább talán a Margitutcakilenc projekt kapcsán ismert BLOKK képviselői is meséltek korábbi és jelenlegi munkáikról. A lengyel MOOMOO tervezőirodából érkezett Lukasz Pasztuszka Szaúd-Arábiától egészen Izlandig megtalálható épületeikről beszélt. A többek között a skót parlament épületét is tervező Miralles-Tagliabue EMBT-ből érkezett Salvador Gilabert Sanz után a magyar Architecture Uncomfortable Workshop fiatal csapata tartott prezentációt, melyen bútorkészítési- és belsőépítészeti munkáikat beatbox kísérettel mutatták be.
Horváth András