A kiállításon 9 ország több mint 150 dizájnerének tárgyai kapnak helyet, melyek között számos hazai és nemzetközi díjjal (A' Design Award and Competition, Blick Fang, IF Design Award, Magyar Formatervezési Díj, Red Dot Design Award, Swiss a Design Award) elismert munka is látható lesz. A régiós – cseh, lengyel és szlovák – tervezők munkái mellett első ízben lesznek láthatók német, osztrák, román, svájci és szlovén alkotók munkái is.
A kiállításon a kis szériában készülő tárgyakon át, a sorozatgyártott termékekig a műfaj sokrétű, kreatív megnyilvánulási formái kapnak helyet. A kurátorok kifejezett szándéka, hogy megmutassák a dizájn sokszínűségét, üdítő frissességét, ezért az aktuális trendek figyelembevételével megalkotott tárgyak mellett egyéni látásmódot tükröző alkotói darabok is láthatók. A Határtalan Design törekszik a különböző generációk közötti párbeszéd lehetőségének megteremtésére, ezért a kiállításon pályakezdők, a szakmában több éve aktív tervezők és az idősebb generáció elismert, meghatározó alkotói egyaránt szerepelnek.
A Határtalan Design keretében bemutatkoznak a tárgy- és formakultúrához szorosan kötődő más műfajok képviselői is. A hatalmas anyaghoz kapcsolódva tárgyfotósok és ékszertervezők kapnak lehetőséget, akiknek kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy a látogatók minél teljesebb képet alkothassanak a két műfaj legprogresszívebb eredményeiről.
A Nemzetközi Visegrádi Alap és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával létrejött kiállítás teremtette meg a lehetőségét a Határtalan Design Díj megalapításának, melyhez a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. támogatást ajánlott fel. Az elismerés célja, hogy felhívja a figyelmet a designban rejlő potenciálra, illetve a mecenatúra jelentőségére. A zsűri az adott tárgyak eredetiségét, innovatív megoldásait értékeli.
A három nyertes alkotó személyenként bruttó 400.000 forint díjazásban részesül. Idén a Horváth Művészeti Alapítvány támogatásával két ékszertervező személyenként bruttó 200.000 forintos díjat vehet át valamint a Laguna Lakástextil Kft jóvoltából egy textiltervező bruttó 200.000 forintos díjban részesül.
A Határtalan Design Díj zsűrijének tagjai:
A kiállítás és a hozzá kapcsolódó rendezvénysorozat Szigeti Szilvia textildizájner és Radnóti Tamás belsőépítész nevéhez kötődik. 2004 óta szervezik közösen a magyar dizájnerekre fókuszáló madeinhungary-t; 2012 óta a pedig nemzetközi alkotókra koncentráló MeeD-et. Az eltelt évek során majd 4000 tervezővel és társművésszel dolgoztak együtt.
A Határtalan Design kiállítás június 14-én 19:00 órakor nyílik és egészen augusztus 26-ig látogatható hétfő kivételével minden nap 10.00 és 18.00 között az Új Budapest Galériában. A kiállításhoz szakmai és társművészeti programok és tárlatvezetések is kapcsolódnak, további információkért érdemes figyelni a program honlapját és Facebook oldalát.
Forrás: Sajtóközlemény