„Makovecz Imre személye, építészeti alkotásai, közügyekben elfoglalt álláspontja évtizedek óta megkerülhetetlen a szűkebb szakmai és a szélesebb nagyközönség számára.” [Gerle János]
Ezen gondolatokhoz csatlakozva, valamint Makovecz Imre egyéni építészeti stílusa, iskolateremtő hatása és munkássága iránti tiszteletből 2011. november 20-án, születésének évfordulóján a Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar „b2” névre keresztelt hallgatói csoportja a Balokány–ligetben egy tóparti lámpás Makovecz Imre Emlékestet tartott.
Makovecz Imre Kossuth-díjas magyar építész, a magyar organikus építészet egyik képviselője, mestere. A Magyar Művészeti Akadémia alapítója, örökös elnöke. Budapesten született 1935. november 20-án. Élete első tíz évében sok időt töltött apja szülőfalujában, a zalai Nagykapornakon, ami nemcsak személyes életére, de későbbi pályájára is nagy hatást gyakorolt. Máig száznál több különböző funkciójú, jellegzetes stílusjegyeket hordozó épület jelzi munkásságának eredményét. A hagyományos alapanyagok - főleg a fa - felhasználásával készült épületeinek hagyományőrző hatása van, a fát nem díszítőelemként, hanem szerkezetként használta. Szerinte az épületnek úgy kell kinéznie, mintha az alja a földből nőtt volna ki, a teteje pedig az égből ereszkedett volna alá. Építészete organikus, mivel szándéka az volt, hogy egylényegűvé váljon az épület a környezettel, szervesen illeszkedjen a tájba.
A megemlékezés délután 16:00-kor kezdődött a PMMIK campusában, ahol a hallgatók és oktatók Bachmann Bálint, a kar dékánja és Krasznói Klára színművész köszöntője után egy almafát ültettek el az elhunyt építész tiszteletére. Ezt követően a Balokány-tó partja köré csoportosult a tömeg, ahol a jó barát és tanítvány, Dévényi Sándor személyes emlékeit osztotta meg a szép számban összegyűlt, érdeklődő pécsiekkel és a fiatal egyetemistákkal. Az építész beszédében kifejtette, hogy a mestert nem temetni kell, hiszen munkái nyomán még sokáig él a szakma képviselői és a modern építészetet kedvelő laikusok között is.
A keszthelyi Jankovics Tibor építész az organikus építészet jelentőségét méltatta és megköszönte a rendezőknek a szép gesztust, hogy Makovecz Imre születésnapján emlékeztek a magyar építészet kiemelkedő alakjára. A megemlékezés protokolláris része után Krasznói Klára színművésznő nagyszerű interpretációjában hallhattuk Ady Endre versét.
A beszédeket az est legattraktívabb jelenete követte: az általános-, középiskolások és egyetemisták által készített, mintegy 3500 emlékmécses fénye nem csak a tó vizét borította be fényével, hanem hitünk szerint a mennyekig látszott.