Közélet, hírek

Megjelent a Svábhegyen épülő irodaház látványterve

2024.08.08. 13:23

Februárban jelentette be a BDPST Group, hogy megvásárolta a XII. kerületében található Mártonhegyi út 6/A szám alatt álló telket, melynek másik felén a családi házként felújított, egykor gyermekszanatóriumként funkcionáló Dreher-villa áll. A cég egy irodaházat tervez felépíteni az utca felőli oldalon, melynek látványterve és helyszínrajza elérhetővé vált az ÉTDR-en.

Februárban adta hírül a BDPST Capital Zrt., hogy megvásárolta a Montmartinus Ingatlanfejlesztő Kft.-t, amelynek tulajdonában álló telken, a budapesti XII. kerületben található Mártonhegyi út 6/A szám alatt, a korábbi tulajdonos által elbontott építmények helyén egy fenntartható, energiahatékony irodaházat tervez felépíteni. A beruházás a korábban elhanyagolt terület rendezését is magában foglalja. A közlemény szerint a telken megtalálható egy 1800-as években épült, jelentős építészeti értéket képviselő épület is, amelyet a beruházás keretében teljeskörűen felújítanak. Itt minden bizonnyal a  Steindl Imre által tervezett, majd Dreher Jenő tulajdonában álló Dreher-villáról lehet szó. Az egykor iskolaszanatóriumként műkődő villa felújításáról itt írt részletesen az Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP). A telek szomszádságában áll a szintén a BDPST Group által fejlesztett Botaniq Budai Klub is.

Az irodaházra visszatérve, az MKKP márciusban tett közzé egy Facebook-bejegyzést a fejlesztésről kezdetleges látványtervekkel és helyszínrajzokkal. A poszt szerint a Hegyvidéki Önkormányzat tervtanácsa már akkor jóváhagyta a terveket. A telket kettéosztják, az úttól távolabbi részen áll a mostanra felújított Dreher-villa, az út felőli oldalon lesz az irodaház, amely alatt mélygarázs létesül 100 parkolóhellyel. További 70 parkoló is épül még a telekre, melyeknek egy kis részét a szomszédos bölcsőde használhatja majd.

Az ÉTDR-en megjelent bejegyzés szerint július 1-jén nyújtották be az építési engedélyezési kérelmet Budapest Főváros Kormányhivatalához “székház céllal építendő új irodaház építése" címmel. A csatolt, július 19-re datált, anonim látványterv szövege a következőképp írja le az épületet: “A Mártonhegyi úton az értékes faállomány között feltűnik az épület terepre illeszkedő tömege, mely visszafogott nagyvonalúságot sugároz. Fal-ablakos architektúrája a környező beépítés hagyományaihoz kapcsolódik és egyszerű kivitelezhetőséget biztosít."