A Magyar Művészeti Akadémia egyik célja, hogy a magyar művészeti élet minél több területén tevékenykedő résztvevőjét támogassa, ezért tagozatai évente két-két személy részére ítélik oda a tagozati díjakat, amely közül az egyik határon túli, vagy diaszpórában élő művész vagy művészetelméleti szakember elismerésére szolgál.
2021-ben az építőművészeti tagozat díjában Kovács Kázmér és Id. Benczúr László részesült.
Kovács Kázmér sepsiszentgyörgyi építész, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem professzora, alkotó, elméleti kutató és oktatói munkássága elismeréseként vehette át a díjat. Tanulmányait a Ion Mincu Építészeti és Urbanisztikai Egyetemen végezte Bukarestben. Tudását különböző külföldi ösztöndíjprogramok során bővítette, többek között Csehországban, Magyarországon, Svájcban és Franciaországban. Régóta az erdélyi tájépítészeti mozgalom támogatója és a Kertészmérnöki Tanszék tanára. Többek között urbanisztikát, építészetelméletet és örökségvédélmet tanít. 2014 óta a Planshow sepsiszentgyörgyi építésziroda munkatársa.
Id. Benczúr László Ybl Miklós-, és Europa Nostra-díjas, Csonka Pál-éremmel kitüntetett építész, magas színvonalú alkotói tevékenységében megmutatkozó környezeti érzékenysége, a közösség igényeit mindig előtérbe helyező épületei és munkaetikájában tükröződő személyes értékrendjének példaértékű megnyilvánulása, valamint aktív közéleti szerepvállalása elismeréséül részesült a kitüntetésben. Benczúr László munkásságának fontos részét képezi a szakrális terek tervezése. Evangélikus templomai közül kiemelendő a közelmúltban átadott Budakeszi Evangélikus Templom, illetve a 2000-es évek elején épült Budahegyvidéki Evangélikus Templomegyüttes. Azonban nem csak vallási rendeltetésű épületeiről ismert, egyik leghíresebb munkája a Hunyadi Mátyással és Wéber Józseffel közösen tervezett Megyeri híd, melyért a már említett Csonka Pál- éremmel jutalmazták.
Forrás: Sajtóközlemény, Építészfórum.