A Katona reményei szerint az új típusú kulturális tér nem csak a színházba járók és az itt dolgozó színészek, hanem a belvárosba látogatók, az ott lakók, valamint az ide látogató turisták célpontja és találkozóhelye lesz.
Máté Gábor, a Katona ügyvezető igazgatója elmondta: „célunk a színház határainak kiterjesztése volt, egy olyan kulturális közösségi tér létrehozása, amely Magyarországon példa nélküli. A Katona indulása óta, az elmúlt három évtizedben mindig is új utakat keresett a művészi munka terén, most, a MasterCard-dal történő közös munka során, ugyanígy újító gondolkodásmódra törekszünk. Azt gondolom, hogy ma, amikor a kulturális intézmények működési háttere gyökeresen átalakul, komoly hangsúlyt kell fektetnünk a nonprofit és a versenyszféra együttműködésére. Mindezt a bevett sémák helyett valóban működő, kölcsönösen gyümölcsöző modellek bevezetésével – a K:antin ennek egy jó példája lehet.”
A színház régi vágya teljesült az előcsarnok most befejezett átalakításával. 2010-ben írták ki a pályázatot fiatal építészek számára, amelyet Molnár Bea nyert meg. Közel másfél évnyi együttgondolkodás után alakult ki a végleges építészeti koncepció, amely a fogadóteret a berendezési tárgyakkal együtt a színház világához hasonlóan, díszlet-szerűen képzelte el - mindezt modern formában.
2013 elején két kiállítás nyílik a FUGA-val közösen. Az első februárban Koncz Zsuzsa fotóiból, majd márciusban katonás relikviákból és a színház ikonikus előadásainak jelmezeiből álll össze egy tárlat, melynek záróeseménye egy aukció lesz. „Szeretnénk, ha szinte funkcionálisan is hozzánk tartozna a FUGA és reméljük, a jövőben szoros együttműködés alakulhat ki a két intézmény között” - hangsúlyozta Máté Gábor.