Pályázatok/Magyar

Ötletpályázat a borsi Rákóczi-kastély fejlesztésére

2025.01.03. 09:57

A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Építőművészeti Tagozata „Borsi, Rákóczi-kastély déli térfala 2024" címmel nyílt, építészeti tematikájú ötletpályázatot hirdetett, melynek beadási határideje február 20.

Az ötletpályázat célja a közelmúltban felújított borsi Rákóczi-kastély déli térfalának építészeti megfogalmazása, a várkastély zárt jellegének, formájának visszaállítása. További cél lehet a helyreállított és már látogatható kastély jelenlegi rendeltetéseit bővíteni, azon kívül a kastély és a Bodrog kapcsolatát építészetileg megfogalmazni, illetve arra utalni. Az MMA Építőművészeti Tagozata és a Teleki László Alapítvány nem kapcsolja jelen kiírást bármely további tervezéshez, kivitelezéshez vagy közvetlen megvalósítási célhoz.

A pályázat jellege: ötletpályázat, célja nem a továbbtervezésre legalkalmasabb tervező kiválasztása, hanem innovatív építészeti ötletek, javaslatok beszerzése, a művészeti alkotómunka ösztönzése. A tervezési program szabadon kezelhető, kiegészíthető vagy csökkenthető, így az ötletpályázat „szabad kezet" kíván adni a tervezőknek, hogy kifejthessék gondolataikat a feladattal kapcsolatban.

A bírálóbizottság elnöke: Lánszki Regő országos főépítész, államtitkár (ÉKM), a bírálóbizottság társelnöke: Salamin Ferenc Ybl- és Kossuth-díjas építész, az MMA Építőművészeti Tagozatának vezetője.

A bírálóbizottság tagjai:

  • Ferencz István Ybl- és Kossuth-díjas építész, a nemzet művésze, az MMA rendes tagja;
  • Herczeg Ágnes Mőcsényi Mihály-díjas tájépítész, az MMA levelező tagja;
  • Krcho János Forster Gyula-díjas építész, az MMA rendes tagja, az építéstörténeti kutatás vezetője;
  • Pásztor Péter Dusan Jurkovic-díjas építész, az MMA rendes tagja, a felújítás társtervezője;
  • Vadász Bence Ybl- és Pro Architectura díjas építész, az MMA rendes tagja;
  • Wittinger Zoltán ICOMOS-díjas építész, a felújítás társtervezője;
  • Dr. Diószegi László Kossuth-díjas történész-koreográfus, a Teleki László Alapítvány igazgatója.

A kiíró a szakmailag megfelelő pályaműveket díjazásban részesíti összesen bruttó 7.000.000 forint értékben. A pályázati kiírás alapján minden pályázó csak egyetlen pályázatot nyújthat be, amelyre bruttó 250.000 és 1.500.000 forint összeg közötti értékben állapítható meg díjazás.

További információ és a teljes pályázati kiírás itt érhető el.

A pályázattal kapcsolatban kérdéseket 2025. január 12-ig lehet feltenni az epito@mma.hu e-mail-címen.

Forrás: Magyar Művészeti Akadémia