A pályamű meghatározó törekvése volt a családi házas környezetbe illeszkedő módon komponált, a funkcionális elvárásokat, az akadálymetességet biztosító, korszerű energiatakarékosabb építészeti együttes létrehozása. A célok érdekében értéktartó bontást javasol.
A szolgáltató részt kisebb változtatásokkal megtartja, a bejárati sarkot építészeti és kertészeti elemekkel hangsúlyozza. A közösségi ház főbejáratánál jelentősebb bontással és új traktus építésével biztosítani igyekszik az akadálymentes megközelítést, a tágas előcsarnokot, s a jó átláthatóságot.
A közösségi ház horizontális elrendezése elfogadható, a szociális blokk földszinten kicsit alulméretezett, s kár, hogy a belső udvar kapcsolata az előcsarnokhoz nincs megoldva, illetve, hogy a belső udvar gazdasági udvarrá degradált. Az emeleti szinten a diszponibilis helységek külön üzemelhetősége biztosított. Pozitív, hogy mind a funkcionális rendet, mind az ütemezést gondosan kidolgozott ábrákkal mutatja be a pályamű.
Tömegkompozíciós javaslatával a környezetbe illeszkedést célozza, az alaprajzilag súlyos felületet hármas egységre tagolja, s alacsony hajlásszögű nyeregtetőkkel, ritmikus tömegmozgatással hozza közelebb az épületet a családi házak léptékéhez.
A műleírásban szereplő szakági munkarészek alaposak, kár, hogy a kertészettel nem foglalkozik.
Homlokzatai jó arányú, játékos, de mértéktartó javaslatok, az anyagok, anyagváltások a tömegkompozíciót hangsúlyozzák. Az emeleti oktatótermek árnyékolását a déli, Vasút utcai oldalon perforált táblás homlokzati burkolattal biztosítja.
Összességében a pályamű jól hasznosítható építészeti gondolatokat, részleteket tartalmazó munka.