Az egyiptomi fáraókor utolsó virágkorát mutatja be a Szépművészeti Múzeum augusztus 8-án nyílt kiállítása. A Reneszánsz a fáraók Egyiptomában című új tárlat amellett, hogy a Nílus menti birodalom egy kiemelt korszakára koncentrál, a kiállított 150 műtárgy segítségével áttekintést nyújt az ókori Egyiptom több ezer éves kultúrájáról. A november 9-ig látható, a Reneszánsz Év programsorozatba illeszkedő kiállítás anyaga többek között a British Múzeumból, a párizsi Louvre-ból, továbbá bécsi, firenzei, római és zágrábi gyűjteményekből érkezett.
A római kori Pannóniából fennmaradt, egyiptomi kultuszokkal kapcsolatos emlékek (a Nemzeti Múzeumban őrzött ún. „Egyedi kancsó”, valamint a szombathelyi Savaria Múzeumból érkezett római kori Ízisz-szentély csodálatos leletei) a kiállítás utolsó egységeként a „reneszánsz reneszánszát” mutatják be, amikor az ókori egyiptomi kultúra hatása az ország határait átlépve fejtette ki hatását – ahogyan teszi ezt a mai napig.
A kiállítás kurátora Francesco Tiradritti egyiptológus, a kairói Olasz Régészeti Intézet igazgatója és Liptay Éva, a Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteményének vezetője.
nyitva tartás: kedd, szerda, péntek, szombat és vasárnap 10–18 óra
csütörtök 10–22 óra
megtekinthető 2008. november 9-ig
Szépművészeti Múzeum
1146 Budapest, Dózsa György út 41.