Az innovációt az jelentette, hogy megtaláljuk az egyensúlyt abban, hogy mit tartunk meg, mit tudunk újraértelmezni vagy mit dobunk ki.
Az épület belső tereit eredetileg arányos logikával, olyan módon kapcsolták össze, hogy azzal a benne élő családoknak egy centrális közösségi életteret hoztak létre. Ezért is szeretjük a polgári lakásokat a két szárnyú ajtóikkal, a jó arányú, egymásba nyíló tereikkel, nagy ablakaikkal, amelyek szépen bevilágítanak minden helyiséget. Ezekben a típusú lakásokban, épületekben mindig volt egy centrális, közösségi tér - hall, étkező vagy szalon - ehhez kapcsolódtak a könyvtár-, gyerek- és egyéb programszobák. Ezt a harmonikus funkciós sémát örököltük meg mi is. Így viszonylag könnyű dolgunk volt, mivel nem kellett építészetileg egy új logikai rendet kialakítanunk. Egyszerűen leemeltük az ajtókat a loft tér-szerkesztés habitusának megfelelően. Egy helyen hagytunk csak ajtót, hogy legyen egy szoba, amit külön is lehet használni a lakáséttermi funkciónak megfelelően.
A design-tervezés végig nagyon jó hangulatú, igazi csapatmunka volt, integrált kreatív alkotás. Az belsőépítészeti, design- és grafikai ötletelés laza workshopok keretében a helyszínen a házigazdákkal (Réder Hédi és Réder Károly), valamint Orosz Ricsivel együtt zajlott. A gondolatépítésben jelentős inspirációt jelentett a házigazda maga, aki professzionális szakács, és a workshopok alatt tálalt számtalan finomabbnál finomabb étellel segítette a gasztronómiai koncepció tudatosítását. A belsőépítészeti grafika és a falfestés Ricsi munkája, ő álmodta és valósította meg a személyes hangvételű, humorral teli grafikai arculatot. Ez bővelkedik kedves, szerethető elemekben, mint például a pecsét, amivel a házigazdák minden szalvétát lepecsételnek vendégváráskor. Az identitás fontos eleme, maga a sárga villa, mint szimbólum többféle módon visszatér. Ricsi a koncepció kidolgozása érdekében néhány napra be is költözött a villába, ahol a térben egy gasztro-csillagképet fogalmazott meg, egy olyan új, élvezeti univerzumot, amelyben a szakács maga tudja majd évről évre a saját meséit valós történetekké formálni.
A design-koncepcióval összhangban a helyszínen talált régi anyagokat, textileket is felhasználtuk. A kutatás a pincétől a padlásig zajlott, ahonnan előkerültek a nagymama régi házivásznai is. Ezeket végül a székek huzatainak elkészítéséhez használtuk fel. Találtunk még egy régi varrógépet és sok-sok festményt, amelyek egy külön falat kaptak közös témájuk, a “víz” motívuma alapján. A design-tervezés során tudatosan kevertük a régi és az új anyagokat, bútorokat, tárgyakat. A bárpult például ipari, melegen hengerelt acélból készült, amely elegánsan egészíti ki, a színes, összehajtható Flux lounge székek pedig izgalmas kontrasztot alkotnak a régi furnérozott polcos vitrinekkel, szekrényekkel. A régi, személyes tárgyak közül különösen érdekesek a vasútmodellek.
Az egyik helyiségben egy teljes falat vászonnal installáltunk, amely hátulról megvilágítva hangulatos hátteret ad az esti vacsorákhoz vagy tökéletes helyet biztosít a projektoros vetítéseknek. A lámpák esetében is úgy jártunk el, mint a design-tervezés többi területén. Az eredeti lámpák nagy részét megtartottuk és újraértelmeztük. Ebben a munkában a Solinfo Kft. volt segítségünkre.
Mivel lakásétteremről van szó, a konyhatechnológia kiemelten magas színvonalára külön figyelmet fordítottunk. Mind a konyha, mind a bárpult ezt tükrözi. Ez utóbbi a kifinomult acéllappal, a fa csomópontokkal, a világított acél polcelemekkel, pohártartókkal a villa energetikai központja is egyben. Sokat modelleztük, mire megtalálta a helyét. Olyan szerepet tölt be mint a mama a családban. A konyha, az étkezők és az összes helyiség könnyedén rá tud csatlakozni.
A villa másik előnye, hogy a kertkapcsolat már eredetileg is megvolt. Mind a belső térbe, mind a kertbe rengeteg növény került. A kert használatát kezdetektől fogva úgy akartuk kialakítani, hogy ne csak díszkertként, hanem funkcionális zöld területként szolgáljon, amely a verandáról elérhető és élvezhető, virágokkal, gyümölcsfákkal, tűzrakó terekkel. Ez a lakásétterem működésében nagyon fontos szempont volt, mivel így tavasztól őszig a villa és a kert együtt használható, mint közösségi tér. A friss, szabad levegő, a vidéki hangulat nagyon hívogató egy budapesti számára, aki hétközinapjait a zsúfolt városban éli.
Összességében elmondható, hogy a munka során tiszteletben tartottuk és egy kifejezetten design-orientált tervezéssel továbbfejlesztettük a villa eredeti adottságait.