A szürke az egyik legkedveltebb neutrális szín az építészet és a design terén. Habár meleg variánsai ellenére is inkább a hideg, tartózkodó tónusok közé soroljuk, időtlensége és sokoldalúsága révén rendkívül jól alkalmazható és kombinálható. Fő- és mellékszereplőként is képes jelen lenni, éppen annyira erőteljesen, amekkora hangsúlyt adunk neki. A tetőn alkalmazva is kihasználhatjuk eklektikusságát, a Terrán Synus legújabb árnyalatával, az Antracittal, pedig még több lehetőségünk nyílik a finomhangolásra.
Szürkében látni a világot nem mindig hátrány. Akromatikus színként előnye, hogy a legtöbb trendhez rugalmasan illeszkedik, a modern vagy nosztalgikusabb irányvonalat képviselő építészeti megoldásokba is ízlésesen integrálható. Magában hordozza a tartósság és a szilárdság érzését, amely a természet elemeire, például a kövekre és a sziklákra emlékeztet. Stabilitást, erőt és nyugalmat sugároz, ráadásul harmóniát árasztó összképet ad, ha föld- és semleges színekkel párosítjuk – pl. a homlokzaton –, kültéri anyaghasználatban pedig igazán jól mutat fával kombinálva.
A pergola, a gazebo vagy éppen a kerítés nemcsak funkcionális értelemben meghatározóak, a szürke konformitását kiegyenlítve, barnás tónusokba öltöztetve őket átformálhatjuk velük otthonunk hangulatát. Ahogyan a kerti bútoroknál alkalmazott bézses szövetek, taupe árnyalatú napvitorlák, de a kerti ösvényeket díszítő aranyló kavicsok is szemet gyönyörködtetőek sötét tetőcseréppel társítva.
Emellett festői keretet ad a háznak, főként világos színű vakolattal párosítva. Ilyenkor érdemes hangsúlyos ablakokat, ajtókat, redőnyöket vagy kiegészítőket választani, hogy a tetőre rímelve izgalmassá tegyük az ingatlan megjelenését.
Jó példa erre egy, a Csordás Ágnes által tervezett sárvári lakóház, amelynél a tető, a vakolat, a nyílászárók és az alkalmazott bádogos elemek, valamint a térkő színei tökéletes összhangot alkotnak. Az épület a városba bevezető út távoli pontjáról is már jól látható, meghatározó elemeit ennek megfelelően helyezték el, a tetőtér-beépítés miatt az erkélyek és a tetőtéri ablakok szintén domináns jegyekként jelennek meg. A szakember a teljes konttyal kialakított, nyeregtetővel fedett, a sarokrészen sátortető jelleggel hangsúlyozott forma, a tetőtéri ablakok elhelyezése, valamint a modern épület iránti igény miatt alkalmazott Terrán síkcserepet, a közvetíteni kívánt hangulat okán sötétszürke árnyalatban.
A hullámos vonalvezetésű Synus a Zenit Maxszal szemben hagyományosabb irányvonalat képvisel, ugyanakkor a legújabb, Antracit színben megadja annak a szabadságát, hogy kortárs érzésvilágot tükröző arculatot is kialakíthassunk a beépítésével. A könnyű, mégis erős tetőcserép természetességet sugárzó és hosszabb színvédelmet nyújtó ColorSystem felületkezeléssel érhető el, amelynek köszönhetően a tető funkcionalitás és dizájn szempontjából is megfelel a legmagasabb elvárásoknak.
A Terrán további szürke Synus modelljeivel – Fekete, Carbon és Moon – egyaránt attraktív összképet kreálhatunk, de a vonzó kávé és a tradicionálisabb narancsos-pirosas tónusokkal szintén izgalmas megoldásokat hívhatunk életre. Típustól függően választhatunk a már említett ColorSystem, vagy a szofisztikáltságot, simaságot, selyemfényt biztosító Elegant, az időjárásnak és a környezeti behatásoknak rendkívül ellenálló felületet kölcsönző Resistor, valamint a héjazat felmelegedését okozó infravörös sugarak ellen védő ClimaControl felületkezelések közül.
Ismerje meg a Synus Antracitot!