"Társszakmák határain folyik az iroda tevékenysége: kommunikáció és marketing, kereskedelem-vendéglátás. Összefoglaló nevén: Tasting Salon." A somlóvásárhelyi Kreinbacher Birtok budapesti megjelenési helyét, a Palazzo Dorottya épületben található kóstolószalont és irodát "Az év belsőépítésze" elismerésben részesült alkotópáros, Lőrincz Szilvia és Mikics András tervezték.
A klasszicista Pollack Mihály és a századfordulós Hauszmann Alajos által tervezett Palazzo Dorottya épületben található az a 4 fő állandó munkavégzésére és közel 20 fő vendég fogadására alkalmas iroda, amely a Kreinbacher Pincészet budapesti irodáját hivatott szolgálni. Az iroda egyszerre hordozza magán a modern, nagyvárosi hangulatot és a pincészet vidéki jellegét, valamint a pezsgőkultúra eleganciáját. A Kreinbacher Birtok atmoszférájának megjelenítése ez városias környezetben.
Ugyanabból a terroir-ból, azaz környezeti adathalmazból történt a Tasting Salon enteriőrjének felépítése, mint a birtok esetében, csak ezúttal más formálási elvek és elemek hangsúlyozásával, más karakterjegyek kiemelésével. A figyelem a szerves és szervetlen világ kontrasztba állításán, a diverzívitás, valamint a homogén építészetbe helyezett emberi és élővilág jelenlétének kiaknázására került. Az ambiens intelligencia gondolata mentén szerveződött tér átlátható és jobban elfogadható. Az ember-központú változásokat előidéző anyag, erő, gondolat kommunikációja beleolvad a számítástechnika intelligenciájába, amely által ugyanaz a tér több funkció szerint változtatható át.
Míg a somlói birtokon a pihenés és rekreáció környezetpszichológiája volt a tervezési szempont, itt a fogyasztás pszichológiája. Társszakmák határain folyik az iroda tevékenysége: kommunikáció és marketing, kereskedelem-vendéglátás. Összefoglaló nevén: Tasting Salon. A birtokon zajló feladatokkal (mint szőlészet-borászat, turizmus, vendéglátás) szemben itt egy szakmai előrelépés, új kereskedelmi forma létrehozása történt. Az iroda előrelépett a szokásos kereskedelmi irodákból Tasting Salon-ná. Ezt a kölcsönhatást és környezeti komplexitást vidéken présháznak és pincének hívjuk, városi környezetben pedig Tasting Salon-nak.
A megelőző években alakítottuk ki Somlóvásárhelyen a Kreinbacher Birtok pincészetét, irodáit és szálláshelyeit, valamint éttermét. A budapesti iroda kereskedelmi tevékenységén és értékesítő munkáján túl nagy szerepe van a Tasting Salonnak. A Salon központi terében a bor és pezsgő kóstolásához egy 16 fős kóstoló asztalt helyeztünk el, amit egy professzionális gépekkel felszerelt kis konyha szolgál ki.
A budapesti iroda az ott megfogalmazott vidéki-urbanista stílust ötvözi a nagyvárosi világ és a pezsgő eleganciájával, izgalmasságával és sokszínűségével. Az épület átalakítása, felújítása során megőrzött, de a homlokzatra vissza nem kerülő, eredeti, védett ornamentikákat modern környezetbe ültetve használtuk fel. A bazaltszürke íves formák, buborékok, rusztikus padló mind átkötések a birtok építészetéhez, belsőépítészetéhez. A homogén építészet letisztultsága professzionális körülményeket biztosít a hétköznapi munkavégzéshez szükséges koncentrációhoz, edukációs rendezvényekhez és magas szintű szakmai kóstolókhoz. Egységes bazaltszürkeség vonul végig az irodán, tárgyalón és a szakmai kóstolók vacsoráját is előállítani képes konyhán. A Tasting Salon visszafogottsága, homogenitása hivatott az ott zajló pezsgő életet főszereplővé tenni, amelyben az ember és növényvilág színfoltként emelkedhet ki. A Salon exkluzív, ugyanakkor könnyed és bohém hangulatának forgatagában a legnevesebb nemzetközi trendeket képviselő borászoktól, szőlészektől és pincemesterektől egy-egy koccintás közben sajátíthatják el a hazai sztár séfek és gurmanok, vendéglátóipari szakemberek és Michelin-csillagos étteremvezetők, bloggerek és újságírók a legújabb szakmai ismereteket. A Somló-hegy mineralitását, vulkanikusságát és olajosságát idéző bazaltszürkeséget egészítik ki a helyenként megjelenő jövőbe mutató selyemfényű vörösréz részletek. Anyaghasználatban a Birtokközpont terroir-ja emocionális tartalmakkal jelenik meg, amely a mineralitásban, textúrák játékéban, barrique füstölt tölgyfa hordók által ölt testet.
Mineralitás: a „fémes" és sós borok élménye a vulkanikus kőzet hangulatát idéző vakolt, hullámzó falfelületeken jelenik meg. A kvarc csillogása és a selyemfényű vörösréz felületek együttesét a több rétegben felépített világítás kelti életre.
Textúrák és felületek: kemény és puha felületek játéka. A szabálytalan tárgyalóasztal köré rendezett könnyű karfás székek bikromatikus szövetkombinációban csinosan mutatnak a bazaltszürke hullámzó térben. A Tasting Salon elegáns és előkelő darabjai a bársonyszalagos lámpa alá gyűlt Sancal Tea karfa nélküli foteljei. A foteljek matt, steppelt, hexagonális textúrái és anyagai karcsú tölgy lábakkal egyesülnek. Szervetlen és szerves világ kontrasztját jelképezi a KOKEDAMA puha moha zöld földlabdája is, zamatos lombozata jól illik a Kreinbacher unikális brandjéhez.
Kokedama: az urbánus környezetben egy szelet természet nyersebb, eredetibb verzióban. A kokedama egy japán eredetű növény-művészeti ág: a növényeket egy mohával borított földlabdába ültetve értelmezi át a növény és a föld viszonyát. Ez a természetes „cserép" különös perspektívába helyezi a belé ültetett növényt, miközben tökéletes életfeltételeket teremt számára.
Fények: a vizuális intelligencia egyik eszköze a világítással működtethető vezérelt, szabályozható világítás, amely a Salon többfunkciós hangulatát megteremti. Az ERCO , Barrisol, Vertigo - Petit Friteur lámpáival és napfényszínű direkt és indirekt led fényforrásainak beállításával lehetséges a professzionális kóstoláshoz, szakmai tárgyaláshoz, vendéglátáshoz alkalmas világítási képek létrehozása. A Salon közepén kecsesen megjelenő női kalap bája, bársonyszalagjaival működés közben fejti ki varázslatos hatását.
Rusztikusság: A rusztikus padló hivatott a barrique tölgyfa hordók füstös ízvilágára emlékeztetni a vendégeket. Az pezsgőbuborékos hangulatban és borgőz mámorban elfogyasztott finom italok és borok után bátran kérdezhetjük meg a Salon vendégeitől ’parlez-vous champagne´?
Lőrincz Szilvia, Mikics András