Az Építész Továbbképző Kht. új továbbképzési sorozata Thália Szentélyeit, azaz színházakat, mozikat, mulatókat mutat be, ismertetve az ilyen funkciójú épületek építészeti elvárásait, állagmegóvását, felújítását.
Első alkalommal az Operaházba invitálnak.
1875-ben kezdődött az Operaház építése Ferenc József, Ausztria császárának és Magyarország királyának engedélyével és anyagi támogatásával. Az épület tervezését és kivitelezésének vezetését Ybl Miklós végezte. Kapuit 1884. szeptember 27-én nyitották meg a közönség előtt.
Az Operaház homlokzata és belső díszítése itáliai reneszánsz stílusban készült, a nézőtér befogadóképessége 1200 fő. Az Operaház átadásakor korának legmodernebb színpadát tudta magáénak, a világon itt használtak elsőként vasszerkezetű, vízhidraulikával működtetett színpadot (a bécsi Asphaleia cég szabadalma alapján).
Az Operaház 1980-ig folyamatosan működött. Az épületet és annak színpadát 1980 és 1984 között teljesen felújították. A főbejárati csarnok mennyezetét Székely Bertalan festményei díszítik, melyek a kilenc múzsát ábrázolják. A nézőtéri büfé falfestményeit Feszty Árpád készítette. A nézőtér fő ékessége Lotz Károly nagy mennyezetképe.
időpont: 2009. március 10. 15.45
helyszín: Operaház, (1061 Budapest, Andrássy út 22.)
pontszám: 1 pont
részvételi díj: 3.000 Ft
A részvételi díj a belépőt is magában foglalja!
Ennél a programnál helyszíni díjfizetés nem lehetséges!
Jelentkezés és további programok az Építész Továbbképző Kht. honlapján, illetve a 784-1791 telefonszámon.