A Magyar Művészeti Akadémia évi rendes közgyűlését a Pesti Vigadóban tartották, az eseményen többek között átadták a köztestületi díjakat, beszámolók hangzottak el, ismertették a programtervet, valamint alelnököt választottak.
Turi Attila Kossuth- és Ybl Miklós-díjas építészt, az Építőművészeti Tagozat vezetőjét a Magyar Művészeti Akadémia alelnökévé választották a testület keddi közgyűlésén a Pesti Vigadóban - írja az MTI. Az MMA-nak Marosi Miklós tavaly októberi halála óta csak egy alelnöke volt, Kiss János balettművész, a Győri Balett alapító tagja. A keddi közgyűlésen a Széchenyi-díjas építész halálával megüresedett posztra választottak alelnököt.
Turi Attila építész beszédében az össztársadalmi kulturális jólét fontosságára hívta fel a figyelmet, emellett elmondta: alelnökként is a munkáját szeretné folytatni, az elnök és az elnökség munkáját segíteni. Emlékeztetett a Magyar Építészeti Múzeum létrehozásának fontosságára, amely - mint mondta - befogadója lesz minden művészeti ágnak. A másik fontos beruházásnak a Műcsarnok felújítását nevezte, amelyben szakmája kapcsán is részt vesz. Az alelnöki posztot 2022. április 6. és 2023. november 4. között tölti be.
Ugyanezen a közgyűlésen adták át a köztestületi díjakat is; Szegő György építész, művészeti író, látvány- és díszlettervező Kováts Flórián Emlékéremben részesült. Az MMA tájékoztatása szerint a 2021. szeptember 27-i közgyűlésén döntött a 2021. évi köztestületi állandó díjak adományozásáról, az elismeréseket a 2021. december 6-i közgyűlésen adták volna át, amelyet azonban a koronavírus-járvány miatt elhalasztottak.
Kováts Flórián Emlékéremmel az a személy jutalmazható, aki "hivatásbeli vagy civil tevékenységével jelentős művészeti és kulturális szervezőmunkát végez vagy a művészetszervezés, a művészeti igazgatás területén kiemelkedő tevékenységet folytat". Ahogy Buglya Sándor laudációjában kiemelte, Szegő György jelentős építészeti, művészeti kiállítások kurátora és tervezője, így a 2002-es Álmok Álmodói kiállításnak a Millenáris Parkban, valamint társkurátora volt a 2000. évi Velencei Építészeti Biennálé magyar kiállításának. Számos tematikus tárlat - köztük az I. és a II. Építészeti Nemzeti Szalon - megszervezése mellett a kortárs vizuális kultúra és művészet aktuális eredményeinek bemutatásával élen jár a nemzetközi kiállítói gyakorlat hazai átültetésében.