Az Egészséges Budapest Program keretében megvalósuló fejlesztés során az új, pince + 5 szintszámú szárny építése mellett a főépületet is felújítják.
Megkapta az építési engedélyt az újpesti Károlyi Sándor Kórház fejlesztésének első üteme - derül ki a fővárosi kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztályának hirdetményéből.
A fejlesztés a kórház meglévő épületének új, pince + 5 szintszámú épületszárnnyal történő bővítését, trafóépület és terepszint alatti záportározó építését, valamint kilenc gépészeti felvonó létesítését foglalja magában. A hatóság emellett egy épület bontását is tudomásul vette, amit "veszélyhelyzet elhárítása érdekében" végeztek el.
A dokumentumban azt is írják, hogy a IV. kerületi Nyár utca 103. és Ősz utca 116-120. szám alatti ingatlant érintő beruházás az Egészséges Budapest Program megvalósításával összefüggő, nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy.
A terveket Schrammel Zoltán jegyzi, aki egészségügyi építészettel foglalkozó tematikus hetünkön cikket is közölt kórháztervezés témában.
2020-ban derült ki a közbeszerzési értesítő alapján, hogy az Egészséges Budapest Program keretében fejlesztik az Észak-pesti Centrum társkórházait, összesen nyolc intézményt. A közbeszerzést a tervezési feladatok ellátására írta ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központ. A Károlyi-kórház vonatkozásában ez a meglévő főépület felújítását (bruttó 7204 m2), egy új, bruttó 8305 m2 épületszárny létrehozását, kapcsolódó bontásokat (bruttó 1092 m2), továbbá egyéb felújítási munkákat jelenti. Nyertes ajánlattevőként a REVIVO Környezetvédelmi és Mélyépítéstervező Kft.-t hirdették ki.
Ahogy a kórház honlapján olvasható, az intézmény története szorosan egybefonódik Újpest történetével. Gróf Károlyi Sándor építtette és működtette, 1893 és 1895 között Ybl Miklós tervei alapján épült fel. Az átadástól négy éven keresztül magánkórházként funkcionált, 1899-ben nyilvános jelleget nyert el. 1936-ban emeletráépítéssel bővítették, jelenleg is őrzi eredeti szerkezetét, homlokzatát.
A hír megjelenését az Építészfórumon a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.