Egy 2021-es kormányrendeletben kiemelten közérdekű beruházássá nyilvánították a projektet, amelynek célja, hogy a Biatorbágyon és környékén élő 6-14 éves diákok számára református protestáns alapfokú oktatást biztosítson.
Tervpályázatot írt ki a Dunamelléki Református Egyházkerület egy új, 1-8 évfolyamos, 16 osztályos általános iskola létrehozására Biatorbágyon. A közbeszerzési értesítőben közzétett felhívás szerint az intézmény összes becsült nettó terület nagyjából 5250 m2 lesz, és egy B méretű tornaterem is tartozik hozzá. Az iskolába felvehető tényleges létszámot 480 főben határozták meg.
Ahogy a tervezési programból kiderül, a több mint 31 ezer négyzetméternyi építési telek a 0313/5-ös helyrajzi számon található a Vt-18 jelölésű övezetben, a Szent István úton. A hatályos szabályozási tervet ugyanakkor részben felülírja egy 2021-es kormányrendelet, ami többek között kiemelten közérdekű beruházássá nyilvánítja a projektet. Eszerint többek között az épületmagasság megengedett legnagyobb mértéke 11 méter, a zöldfelület megengedett legkisebb mértéke pedig 30% kell hogy legyen. A beruházás esetében építészeti-műszaki tervtanácsi véleményt nem kell beszerezni.
A fejlesztési célokról azt írják a dokumentumban: "Az elmúlt 30 év alatt fejlődő kisvárossá változott Biatorbágy és környékének református protestáns alapfokú oktatásának biztosítása egy évfolyamonként két tanulócsoporttal, összesen 300-350 diákkal működő 8 évfolyamos általános iskola megépítésével. A projekt teljes megvalósulása esetén a 6-14 éves diákoknak modern, XXI. századi környezetben létesülő tantermek, szaktermek, fejlesztő szobák, sportolási lehetőséget kínáló külső és belső terek állnak majd rendelkezésre a megfelelő oktatás biztosítására. (...) Az új épületben különösképpen is szükség lesz nagyobb létszámú csoport befogadására alkalmas térre. Szükség van egy olyan, az osztálytermek méreténél nagyobb helyiségre is, ahol alkalmanként előadások megtartására nyílik lehetőség. Mivel terveinkben szerepel egy olyan beosztott lelkész szolgálatba állítása, aki az iskolalelkészi teendőket is ellátná, szükség lesz egy olyan helyiségre, mely lehetővé teszi a tanulókkal, ill. szülőkkel történő lelkigondozói beszélgetések zavartalan végzését. A külső arculatnál törekedni kell a református természetességre és igényességre, előtérbe helyezve a gazdaságos működtetést és a környezettudatosságot. A főbejáratnál azonban szükség lenne olyan arculati elem megjelenésére, amely egyértelműen református jelleget kölcsönöz az épületnek."
A tervpályázat bírálóbizottságának elnöke Füleky Zsolt építészeti, építésügyi és örökségvédelmi helyettes államtitkár, tagjai mások mellett Salamin Ferenc Ybl- és Kós Károly díjas építész, a Magyar Építész Kamara delegáltja, Rumi Imre főépítész, a helyi önkormányzat delegáltja, Czégány Sándor építészmérnök, Szécsi Zoltán DLA Pro Architectura díjas építész, Ónodi Szabó Lajos Budapestért emlékéremmel és a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett építészmérnök, valamint Páricsy Zoltán Pro Architectura Újbuda díjas építész, a Média Építészeti Díja kitüntetettje.
A teljes körű pályázati dokumentáció ezen a linken elérhető, a jelentkezéseket 2022.06.10-ig várják.