A hazaköltözés folyamata két lépcsőben valósulna meg, kb. egy generáció alatt.
1. lépés
Előregyártott, könnyen szállítható és sorolható fapanelek gyártása a fejlett országokban, majd ezek exportálása és telepítése Szíriában. Ez megteremti a visszaköltözés lehetőségét és a romok eltakarítását. A fapanel házak könnyen bővíthetőek és nyugati mintára magas színvonalú, élhető otthonokat biztosítanak.
2. lépés
Az első ütemben hazaköltözők nekiláthatnak a romok eltakarításának, újrahasznosításának, építőanyagok gyártásának és a lerombolt otthonok újjáépítésének. Miután az élhető városrészek elkészülnek, megkezdődhet az átköltözés. Az üres fapanel házak felépítése újabb hazaköltöző hullámnak adhatnak otthont és mindez motiválő erőként hathat az emberekre, a közös újjáépítésre.
Az eltöltött munkaórák számának jelképes négyzetméterrel való jutalmazása szintén motiváló, így közös érdek lesz minél több fapanel, minél magasabb minőségű legyártása. A panelgyártás beindítása az ennek otthont biztosító országok gazdasági helyzetére pozitív hatással lehet, hiszen évi 1 millió lakás legyártása rendkívül jól hathat az építőiparra.
A panelek tervezésénél fontos szempont, hogy nem gépiesített, tömbösített fapanelekből készül, hanem fűrészáruból. Ezáltal low-tech technológiával és betanított emberi munkával folyhat a sorozatgyártás. A hazaköltözni vágyók gyakorlatilag saját kezükkel építhetik meg jövőbeli otthonukat. A nyílászárók és árnyékolók esetében lehetőség van az egyéni ízlés kibontakoztatására, saját döntésük szerint festhetik, díszíthetik, formálhatják őket. Így a jövőbeli városkép egységes, műszakilag magas színvonalú lesz, részleteiben mégis teret enged a személyes kreativitásnak, otthonosság érzet kialakulásának.
Nartarchitects