"Az idei témánk, az Egyensúly fontos része az, hogy nagyon különböző személyiségeket és építészeti látásmódokat tudunk összehozni egymással. Számomra ez a Hello Wood egyik legfontosabb alapeleme. Látni azt, ahogy az a képzőművészet, a biomechatronika vagy éppen a filozófia iskolák felől érkező tervezők folyamatos párbeszédben vannak egymással." - mondja Ráday Dávid, a Hello Wood egyik alapítója az idei tábor kapcsán.
A diverzitás pedig valóban találó jelző a 2014-es csoportvezetők és résztvevők kapcsán. A hétfői nap során minden olyan anyag megérkezett, melyek szükségesek az installációkhoz. Az egész napos munka után pedig este a csoportvezetők előadása következett, melyet a résztvevők két részletben, hétfő és kedd estére bontva hallgathatnak meg.
A hétfő esti előadásokat Juhász Ákos nyitotta meg, aki a Bathi Egyetem építésztanszékén oktatott, munkáira pedig nagy hatással volt a tradicionális brit építészeti gondolkodásmód.
A Los Angelesből érkezett Biayna Boghosian a fizika és a szerves kémia képleteit ülteti át a dizájn és a belső építészet nyelvezetére, míg a Csehországból érkezett MJÖLK építészirodát vezető trió annak történetét mesélte el, hogy miként lehet Közép-Európában nehéz anyagi körülmények között is sikeres építészirodát létrehozni.
Cseh András régi álmáról, az űrhajóépítésről beszélt, melyet az idei Hello Woodon tervez megvalósítani, míg a korábban a Harvardon és az MIT-n tanuló Jelena Pejkovic kiemelte, hogy milyen fontos volt számára a nyugaton megszerzett tudást szülővárosában, Belgrádban hasznosítani. A rövid bemutatókat a tizennyolc éve Magyarországon élő brit építész, Oliver Sales zárta.
Amennyire különböző az elméleti háttér az építészeknél, olyannyira igaz az, hogy az építészetet nem csupán esztétikai, hanem társadalom- és személyiségformáló eszköznek is tekintik.
Horváth András