Az épületegyüttes két különálló funkcionális egységből áll, melyek szerkezetileg is el vannak választva: a tanuszoda és wellness blokk, illetve a bowling és fallabda blokk. Az órdi Városi Tanuszoda tervezője Kovács Péter DLA és Lengyel István volt.
Az ózdi városi tanuszoda az NSH által kiírt közbeszerzési pályázatnak megfelelően PPP beruházási konstrukcióban épült. A kiíró a pályázati kiírás mellékletében meghatározta a “B" modell szerinti uszoda programját és műszaki paramétereit. Az ózdi Városi Önkormányzat és a pályázaton nyertes Therma Uszodatechnika Kft. a beruházásra szerződést kötött. Az előírt tanuszodai funkciók kiegészülnek egyéb szabadidő eltöltésre alkalmas terekkel: wellnessblokk, bowling- fallabda blokk. Így az elfogadott program szerint tanuszoda és szabadidő központ kialakítására kaptak megbízást a tervezők.
Az épület telkét a Brassói úton, az ózdi labdarúgó pálya előtti üres területen jelölték ki. A helyi építési szabályzat szerinti előírások: beépítettség max 60%, a megengedett építménymagasság 9,50 m, szabadonálló elhelyezés két oktatási intézmény között, viszonylag laza beépítésben.
Az épületegyüttes két különálló funkcionális egységből áll, melyek szerkezetileg is el vannak választva: a tanuszoda és wellness blokk, illetve a bowling és fallabda blokk. A két egység között megvan a belső átjárás lehetősége.
Az uszoda funkcionális magját a 6x12,5 m-es tanmedence és 11x25 m-es, négypályás úszómedence adja. Az uszodába érkezők az előcsarnok információ-pénztár-ruhatár pultjánál vehetik meg a jegyet, majd – automata beengedő és időmérő rendszerek ellenőrzése mellett – átöltözés után használhatják az uszodát és a wellness blokkot. Az öltözés egyénileg, a váltókabinos-szekrényes öltözőben történik, csoportok számára pedig két csoportöltözőt létesítettek. A váltókabinos öltöző szekrénytere már koedukált rendszerű, de a zuhanyozók már ismét nemenként elkülönítettek. A medencetérbe csak zuhanyozás után lehet belépni.
Mozgásukban korlátozottak részére külön akadálymentesített öltöző, zuhanyozó, vécéblokkot alakítottak ki, közel a terápiás lehetőséget biztosító kismedencéhez és a tornaszobához. A tornaszoba időben elkülönített módon vagy kívülről, vagy felmosás után belülről közelíthető meg, de ilyenkor mindig csak az egyik irányból.
A medencetérhez kapcsolódó wellness blokkban két jakuzzi, két 6 férőhelyes szauna, valamint infraszauna és két db zuhany található. A medencetérből a szabadba is ki lehet menni – lábmosós elválasztáson keresztül –, a telített fa burkolatú napozóteraszra, ami kerítés választ le telken belül. Az előcsarnokhoz külső szociális blokk és büfé is tartozik, ami egyszerre szolgál a belső, légtérben leválasztott fogyasztótér felé is. Az úszni tanuló gyerekeket a szülők a büfé előtti térből üvegfalon keresztül, vagy a galériáról közvetlenül is megnézhetik. A galériaszinten, a tetőtérben helyezték el az üzemeltetői irodát, a takarítónői öltözőt, a hőközpontot és a szellőzőgépházat.
Bowling, fallabda: az uszodai funkciósort kiegészítő blokk külön bejárattal és az uszodai előcsarnokból is megközelíthető. A fő funkciók a kétsávos automata bowling és a mögötte lévő kétasztalos biliárdterem, valamint a két fallabda pálya. Az egységhez büfé, söröző tartozik.
Kovács Péter DLA, Lengyel István