Nézőpontok/Tanulmány

Világsztárok vitáznak a jövőnkről: Brain Bar Budapest fesztivál

2015.05.22. 08:03

A Brain Bar Budapest egy egyedülálló fesztivál, mely az ember és a gép közötti határokat vizsgálja a világ élvonalbeli véleményvezéreivel. A Brain Bar a 15 éves linzi Ars Electronica fesztiválhoz hasonlóan olyan embereknek szól, akiket érdekelnek a jövőnk kérdései. A globális eseményre ingyenes regisztrációt biztosítanak a szervezők pedagógusok és diákok számára.

Brain Bar Budapest – a technológia, a városok és a gazdaság jövőjéről

Korunk legelismertebb gondolkodói vitáznak technológia és ember viszonyáról június 4-6. között Budapesten. Ötven külföldi előadóval, köztük világsztárokkal jön az első Brain Bar Budapest fesztivál. 







A Brain Bar Budapest egy új, egyedülálló nemzetközi fesztivál, melyen a világ élvonalbeli gondolkodói ütköztetik véleményüket a technológiai fejlődés társadalmi hatásairól. A főbb témák között a nagyvárosok, a vállalkozások, a tanulás, az egészség és az innováció jövőjét meghatározó trendek és dilemmák szerepelnek. Miért nincs európai Szilícium-völgy? Milyen lesz az ideális iskola 2025-ben? Applikációkban vagy orvosokban bízunk majd jobban? Mi lesz az állam szerepe az új ipari forradalom után? Hogyan alakul technológia és vallás viszonya? Az esemény célja a legkülönbözőbb nézetek szembesítése, a jövő legégetőbb kérdéseinek megvitatása.





A fesztivál vendége lesz a kreatív gazdaság talán legismertebb teoretikusa, Richard Florida, és a világ 30 legbefolyásosabb vállalkozója közé választott Daniel Epstein, az Unreasonable Institute alapítója is. Előad a tanulás és a technológia kapcsolatának nemzetközi hírű szakértője, az indiai Sugata Mitra, és a Stanford Egyetem viselkedéskutató professzora, Philip Zimbardo. Itt lesz a mindössze 17 éves Mara Steiu, aki okostelefonra alkotott a pénzügyi és a vállalkozói ismereteket fejlesztő, világszerte sikeres játékot. Technológia és vallás kapcsolatáról Steve Fuller transzhumanista filozófus és Köves Slomó rabbi ütközteti nézeteit. 




A Brain Bar Budapest igazi különlegességének ígérkezik Niall Ferguson, a világ talán legismertebb ma élő történészének előadása. A Harvard Egyetem professzora ugyanis nem fizikai valójában, hanem a virtuális valóság segítségével, holografikus formában jelenik majd meg a színpadon, hogy megossza gondolatait a válságok természetéről és a nyugati civilizáció jövőjéről. A fesztivál másik különleges előadója Tina Saaby, aki 2010 óta Koppenhága főéíptésze. Ő segít meghatározni az építészeti vezárvonalait és vízióit a város fejlesztésének, melyekről korábban több cikkünkben is írtunk




A fesztivál programját különleges zenei és vizuális produkciók színesítik. A fellépők között a zenélés mellett játékokat fejlesztő IAMYANK, a vizuális művész Ál Tamás, az Anima Sound System és Dj Bootsie, a budapesti underground élvonalába frissen berobbant Amoeba, valamint a Hősökből ismert Eckü és a hip-hop világából érkező Bupino is szerepet kap.

A Brain Bar Budapestre pedagógusok és diákok számára korlátozott számban, az OTP Bank támogatásával ingyenes belépést biztosítanak a fesztivál alapítói: a Design Terminál, a We Love Budapest és az Akvárium Klub. Az esemény főtámogatója a Magyar Telekom, a kiemelt nemzetközi előadók vendégül látásában közreműködik a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány.
A részletes programról és a jegyvásárlási lehetőségekről bővebb információt az esemény honlapján kaphatnak az érdeklődők.


Az eseményre a sajtóregisztrációkat a weboldalon keresztül várják május 28-ig.

Jegyinformáció: http://brainbarbudapest.hu/get-your-ticket
Web: http://brainbarbudapest.hu/

 

forrás: sajtóközlemény