A tervezési terület két részterületből áll össze a Csarnok térből és az Egyetem kertből. A két rész fizikailag és funkcióját tekintve is elkülönül egymástól. Az alkalmazott burkolatok méretét, minőségét tekintve nagyrészt egyezőek, illetve egyes berendezési tárgyak hasonlóak lesznek a felújított utcákéihoz, így továbbra is egységes arculatot kap a Belső-Ferencváros.
A tervezési terület kiemelt jelentőségű egysége a Csarnok tér. A Központi Vásárcsarnok méltó környezetének megteremtése, az áldatlan parkolási és közlekedési állapot megszüntetése, illetve zöldfelület létesítése egyaránt fontos tényező a Csarnok tér átépítésekor. A Csarnok tér központ térformáló eleme a két egymásba forduló tömegből álló vízjáték. A vízjátékot a két medencetest között, a víznyelőkön le és fel mozgó víztömeg adja. A kis játszótér és a fém-üveg kombinációjú térplasztika szerves részét képezte a koncepciónak.
Az Egyetem kert területén alapvető feltétel volt az egyetemi épületek – elsősorban a régi „A” és az új „C” épület közötti kapcsolat megteremtése, mivel a két épület között igen nagy a gyalogos forgalom. Az átvezető sétány mellett a fák árnyékában, a gyepfelületbe helyezett padokon lehet megpihenni. A fejlesztés több ütemben fog történni, a terület adottságaiból következően több év kell a végső arculat elnyeréséhez.
Csarnok tér felszínrendezése
vezető tervező: Andaházy László
szakági tervezők: Közlekedés Kft, KÉSZ Kft.
generáltervező: Panda Pont Kft.
tervezés éve: 2009-
kivitelezés éve: 2011-
terület: 1,5 ha
megbízó: Ferencvárosi Önkormányzat