Programok

Zsennye Design Workshop

2015.04.29. 08:00

Sokat dolgozol nap mint nap, ügyfeleknek, főnöknek, szigorú határok, büdzsék és technikai limitek között. Tedd magad szabaddá és adj magadnak egy nyári hetet, ahol szabadon alkothatsz, ötletelhetsz mindenféle kötöttség nélkül és a motivációs készleteidet is feltöltheted!

Csatlakozz a Zsennye Design Workshophoz!

Mi az a Zsennye Design Workshop?
Inspiráló, felszabadító, interdiszciplináris nyári design workshop, gyönyörű történelmi környezetben.

Az egy hét alatt részt vehetsz a top szakemberek vezette csapatok munkájában, érdekes design témájú előadásokat hallgathatsz és részt vehetsz szakmai és kevésbé szakmai beszélgetéseken. Emellett persze nyaralhatsz, kikapcsolhatsz.

Hagyomány, hogy minden évben van egy téma, ami köré a műhelymunka épül, ebben az évben a workshop témája a rejtett értékek.
A világ és a környezetünk megismerésére irányuló folyamatos törekvésünk örömteli pillanatai azok, amikor találunk valamit, ami az ismeretlenből előtörve pozitív hatást gyakorol ránk. Ilyenkor egyszerre ér minket pozitív meglepetés és megnyugtató visszaigazolás: érdemes volt keresni.
A tudatos elrejtés az utóbbi években a designban és az építészetben is fontos szerepet kapott, ideje, hogy mélyrehatóan is foglalkozzunk vele. Ez fog történni a workshop ideje alatt.

Elhelyezkedés

Zsennye egy kis falu Zala megyében, távol a mindennapoktól és a városi zajtól, itt található a Bezerédj Kastély, amiben a szakmai programok fognak zajlani és kipróbálhatod, hogy milyen egy kastélyban aludni.

Jelentkezz a portfolióddal és tedd magad szabaddá 2015. augusztus 9. és 16. között!

Early bird foglalásokat május 15-ig tudunk beváltani.

Várunk,
A Zsennye Projekt Csapat

A legújabb hírekért kövess bennünket a facebookon!


Zsennye Design Workshop – Egy hét szakmai feltöltődés

Idén a már felújított zsennyei Bezerédj kastélyban rendezik meg az 1978-ban létrejött design műhelyt egyetemi hallgatók és profik számára.

Az alapítás dátumából is látszik, hogy Zsennyének komoly múltja van a szakmán belül és elmondható, hogy hosszú története alatt formálta is azt. Az elmúlt 37 évben a design felfogás világ szinten is rengeteget változott, itthon és a közép európai régióban még inkább, ezért a hagyományok mellett természetesen a folyamatos megújulás és a szakmai, elméleti frissesség is célja a mindenkori szervezőknek. Jelképes tehát, hogy a megújult környezet megújult csapatokat, gondolatokat vonz.

Ahogy eddig is, 2015-ben is fontos cél, hogy a program összehozza a különböző országokból, diszciplínákból és korosztályból érkező kreatívokat és párbeszédet, termékeny vitát szítson közöttük, ami tudásmegosztásra sarkall.
A festői és romantikusan érdekes múltú kastélyban egy hétig élvezhetik a tervezők a felhőtlen és kötetlen alkotói szabadságot.
A közös munka témája a rejtett értékek, mellyel a kortárs design-és építészet-elmélet is foglalkozik.

Mindannyian ismerjük azt a jól eső érzést, amikor rálelünk valamire, amit csak mi, vagy nagyon kevesen ismernek, legyen szó egy tárgy rejtett funkciójáról, vagy egy épület megbújó, gyönyörű részéről. Ennek a tudatos használata, felfedezése nyújtja a workshop gerincét. A jelentkezők néhány fős csapatokban egy-egy szekcióvezető segítségével dolgoznak majd a témán. A szekcióvezetők a hazai design jelentős képviselői, friss, releváns tapasztalattal és komoly szakmai háttérrel.

Gulyás Sára, a Pick Pakk tulajdonosának és tervzőjének csapata olyan tárgyakat vizsgál majd, melyek kilépve eredeti funkciójukból új arcukat mutatják meg nekünk.

Fejér Tamás, interaction designer a Maform Design Studiotól úgy véli, hogy a művészetben és természetben is meglévő szabályok, mint például az aranymetszés elsajátítása profivá tesz bennünket. Vajon hogyan alakítsuk ki saját alkotói szabályainkat? Hogyan ötvözzünk és találjunk ki új módszereket? Miért is csináljuk ezt? Mi számít igazán, az ösztön vagy a racionalitás?

Turai Balázs, építész, a Minusplus díjnyertes studiójának projekt vezetője. Balázs csapatának tagjai a kamuflázs, illetve álcázás, elrejtés tudatos használatának témakörét járják körül.

Húnfalvi András, designer, a Flying Objects alapítóját régóta foglalkoztatja, hogy miért találják az egyszerűséget sokan szépnek. Vajon ahhoz, hogy a letisztultságot, minimalizmust szépnek lássuk kell az azt körülvevő káosz?

A szekciók egy déli szünettel napközben együtt dolgoznak, majd minden este szakmai előadások, beszélgetések várják a résztvevőket. A fantasztikus környezet, a helyi ételek, a kastély óriási parkja és a község eldugottsága igazi felüdüléssel, a mindennapokból való kivonulás élményével várja a jelentkezőket, érkezzenek is bárhonnan.

A tábor időpontja: 2015. augusztus 9-16

Jelentkezés portfolioval

A Zsennyei Design Workshop Honlapja