A Herendi Porcelánmanufaktúra saját motívumainak felhasználásával tervezte az „Élet fája” elnevezésű díszkutat. Különleges felépítését az adja, hogy a belső részben elhelyezett rozsdamentes acélváz végein – rügy mintázatban vannak az egyes elemes porcelántestek ráépítve. A „fa gyümölcsei” belülről megvilágításra kerülnek, mely a porcelántest készítésének egyediségéből fakadóan különleges látványosság lesz a megújult téren. A fa ~ 2,80 m magas és egy vízzel körül vett medencében áll, melyben habosító fúvókák mozgatják a vizet és adnak egyedi játékos megjelenést a műalkotásnak.
A Zsolnay Porcelánmanufaktúra szakemberei a tér terveinek áttekintése után álmodták a térre a Herkulesfürdői kút mását. A kút a tér nagyobb, déli zöldfelületében kerül elhelyezésre. A kútról fentről lefelé vízköpőkön keresztül csorog majd le a víz a középen elhelyezkedő kisebb medencékbe, melyekből tovább folyik az alsó nagyobb gyűjtőmedencébe. Teljes magassága 4,25 m. Színvilágban a pasztelles, az eredeti helyszínen is fellelhető Tardosi színvilághoz hasonló lesz a szökőkút, valamint a megvilágítás fontos szerepet kap: kiemeli a medence alján lévő motívumokat.
A megállapodás nem titkolt célja, hogy ezzel bővüljön Belváros turisztikai szempontból is kiemelt látogatóhelyeinek száma és az odalátogatók megismerhessék Magyarország egyedülálló hungarikumait - két látványos szökőkút formájában.
forrás: belvaros-lipotvaros.hu
A József nádor tér látványterve ezen a linken érhető el.