A B5 Építészstúdió Kft. és a Tisza Építész Műterem Kft. készítheti el a kiemelt műemléki védelem alatt álló Aranybika szálló felújításával kapcsolatos generáltervezési munkákat. Korábban a Néprajzi Múzeumot is jegyző Napur Architect Kft. nyerte el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) tervpályázatát a legendás szálló felújítására és bővítésére. A generáltervezőnek meg kell tartania a Napur terveinek legfőbb elemét: az 1970-es évekbeli épületszárny elbontását és a szecessziós épület szimmetrikussá egészítését.
Az MCC 2021-ben vásárolta meg a Debrecen főterén álló, nagy múltú Aranybika Szálló épületét. A szervezet célja egy képzési elképzeléseinek megfelelő oktatási központ kialakítása az épület bővítésével, valamint a szálló felújítása.
A 400 éves Bika család emlékét őrző épületegyüttes 1913-1915 között épült fel a Steindl Imre tervezte elődjének helyén. A Hajós Alfréd és Villányi Lajos nevét jegyző szálló az eredeti tervek szerint szimmetrikus lett volna, de északi szárnyának kiteljesedését nem élhette meg, mert ezen telekterületek nem álltak a város rendelkezésére az építéskor. A kényszerből asszimetrikusan maradt szállóhoz egy hatalmas, későmodern szárny épült hozzá 1973-1976 között.
A korabeli tervrajzokról leolvasható Hajós Alfréd kompozíciós elképzelése, mely szerint a teljes szimmetrikus kiegészülésre számítva a főtér felé néző telektömb közepére szerkesztette a szálló főbejáratát. Ezt a tömegalakítást szándékozik helyreállítani a Néprajzi Múzeumot és a Nemzeti Atlétikai Központot is tervező Napur Architect koncepciója, amely a MCC 2022-ben meghirdetett tervpályázatának I. díjasa lett. A Napur felújítási és bővítési terve szerint az 1970-es évekbeli, 9600 négyzetméteres szintterületű szárny elbontásával, az épület tengely-szimmetrikussá alakításával kell felépíteni a bővítést, amely az MCC diákjainak és szakmai tevékenységének biztosít majd helyszínt. A régi, eredeti épületet is felújítják, mely később szállodaként működik majd.
Az Átlátszó cikke szerint az engedélyezési és kiviteli tervek elkészítésére korábban már kiírtak egy pályázatot, de a Napur Architect nettó 2,37 milliárd forintos ajánlata meghaladta az erre fordítható összeget, így szerződéskötésre nem került sor. Ezután írták ki a mostani, tárgyalásos eljárást. Az új tendert a B5 Építészstúdió Kft. és a Tisza Építész Műterem közös ajánlata nyerte el nettó 769,8 millió forintos árajánlattal.
A B5 Építészstúdió feladata lesz többek között megtervezni a meglévő épületek átalakítását, a történeti értékek megőrzése mellett. A társaságnak meg kell terveznie az elavult épületek, köztük a 70-es évekbeli épületszárny bontását, valamint a helyükre készülő új épületrészeket azzal, hogy megrendelői elvárás a Napur Architect pályaművének maradéktalan megtartása a Kossuth tér és Nagytemplom felőli homlokzat tekintetében, egészen a sarokbástyáig. A további épületszárnyak tervezésekor elvárás, hogy illeszkedjenek a debreceni belváros történeti környezetéhez. A tömbbelső felé néző homlokzat, az épület tömegének kiterjedése és minden szint alaprajzi struktúrája újratervezhető. A tervezőnek a következő funkciókra kell alkalmassá tenni az épületet: oktatás, közösségi terek, for-profit tevékenység, iroda, szállás, sport és parkolás.