I. díj: (rangsorolás nélkül) 4 millió forint
6. számú pályamű
Pomsár és Társai Építésziroda Kft.
Szerző: Dr. Gerő Balázs építész, vezető tervező
Munkatársak: Pomsár András, Zikkert Zoltán Arnold, Honfi Nikoletta, Pelényi Dóra építészet, Puskás Balázs statika, Wohner József gépészet,
Kovács György villamosság, Mészáros János tűzvédelem, Lipiczky Gyula költségbecslés, Kocsis Ferenc makett, Tóthné Grúber Anikó adm.
A telepítési koncepció minden forgalmi igényt gazdaságosan elégít ki, így annak ellenére, hogy a parkoló jelentős része a felszínen van, még a sportterület is megvalósulhat a szomszédos lakótelkeknek védelmet nyújtó lelátó-töltések között.
Az új összekötő folyosó a koncepció lényeges eleme kommunikációs tér, amely zárt közlekedő kapcsolatot biztosít az együttes minden eleme között. Végleges megformálását a csarnok fejépületéhez való viszonyának részletesebb vizsgálata után lehet meghatározni.
A képletszerű koncepció a terv jelenlegi fázisában még nem tulajdonít nagy jelentőséget a zárt homlokzati falak kialakítására, erre a terv jelenlegi léptéke még valóban nem alkalmas.
Építészeti megfogalmazás
Az új elemek a saját karakteres koncepciójukkal léptékben is jól egészítik ki a meglévő, bonyolult, szintén határozott karakterű térrendszert. Az új együttes olyan kerek egész városépítészeti koncepció eredménye, amely az eredetinél szervesebben alkalmazkodik a mára kialakult, illetve tervezett városi szövethez a különböző megközelítési pontok megfelelő kialakításával a kettős megközelítési, szervező irány egyenértékű megjelenítésével. Az INNO-RAAB épület és az összekötő folyosó Aldo Rossira emlékeztető építészeti formálása a hely adottságaira adott adekvát válasz, amely különösen a vezérszinten magas színvonalú belső térrendszert is eredményez. A koncepció környezeti igényességét jelzi, a szomszéd épület tűzfalának takarására tett javaslata is. A MOVE-SMART épület nagyvonalú, egyenértékű belső elrendezési variációk sokaságát lehetővé tévő elegáns kialakítását a továbbtervezés során a hasonló igényességű részletképzésekkel lehet igazolni.
Egyéb
A pályázati kiírásnak megfelelően pályázó a műleírása részében önálló fejezetként foglalkozik az épületek energiaellátásával. Meghatározza az egyes épületek fűtési, hűtési és villamos teljesítmény igényét. Javaslatot ad a fűtő és hűtő üzemre alkalmas energiatermelő egységekre. Költségbecslést ad az épületek üzemeltetésére, energiaellátás, vízellátás várható költségeire. A pályamű energetikai műleírásából nem derül ki, hogy a tervezett létesítmények kielégítik-e az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról szóló 7/2006.(V.24.) TNM rendelet előírásait. A megújuló energiák hasznosítása kapcsán a napenergia termikus hasznosítására ad javaslatot.
Összefoglalva
A bíráló bizottság a tervet a meglévő együttest szervesen kiegészítő, nagyvonalú építészeti koncepciója alapján rangsorolás nélküli 1. díjban részesítette.