Kazi Zsolt biogázfeldolgozó és látogatóközpont tervével érdemelte ki az Eurasian Prize ezüst minősítését. A 2019-es diplomamunka célja az egykori Magnezitipari Művek agyagbányájának területén felhalmozott, nagy mennyiségű hulladékból származó biogáz környezettudatos módon történő hasznosítása.
Az Eurasian Prize egy olyan évente megrendezett építészeti és design fesztivál, ami 2002 óta díjazza azokat az épületeket, terveket, amelyek elsődleges célja, hogy városainkat, otthonainkat, élet körülményeinket javítsák és egy fenntartható, környezettudatos jövő lehetőségét vázolják fel számunkra. A megmérettetésen három fő kategóriában - építészet, városfejlesztés, dizájn - versengtek a pályázók. Kazi Zsolt pályaműve - 22 ország több mint 450 projektje közül - a fenntartható jövő témakörében érdemelte ki az ezüst minősítést. A zsűri elnöke a Zaha Hadid Architects iroda vezető tervezője, Patrik Schumacher volt, a tagok között pedig olyan, szintén nemzetközileg elismert építészek voltak, mint Ben van Berkel és Jürgen Mayer H. A nyerteseket bemutató kiadvány itt érhető el.
Kazi Zsolt diplomamunkájának célja a Budapest X. kerületében elhelyezkedő, egykori Magnezitipari Művek agyagbányájának területén felhalmozott, nagy mennyiségű hulladékból származó biogáz környezettudatos módon történő hasznosítása. A projekt fő részeként biogáz feldolgozó és hozzá tartozó növényház, közösségi tér készül. A terv a teljes életciklusban történő környezettudatos rekultivációra épül, a lehető legnagyobb mértékig önellátó épületekkel. A gondolat szerint a terület képes a meglévő parkhálózat részévé válni a sűrű beépítésű városon belül zöld szigeteket teremtve. A terv — szem előtt tartva a megvalósulás fokozatosságát — három képzeletbeli gyűrű mentén szerveződik.
A diplomaterv 2019-ben a Média Építészeti Díján elnyerte az Austrotherm Energiahatékonysági Különdíját, jelölt volt a Piranesi-díj hallgatói kategóriájában, a BME Építészmérnöki Kar pedig Hauszmann-díjjal jutalmazta. Diplomamunkáját a BME Középülettervezési Tanszékén védte meg, konzulense Kronavetter Péter volt.